Nawadnianie ogrodów Poznań

Systemy nawadniający jest to sieć rur poprowadzona pod powierzchnią gruntu i zakończona elementami zraszającymi, uzbrojona po drodze w elektrozawory i jeśli zachodzi potrzeba w filtry i reduktory ciśnienia. Nad całością czuwa sterownik, który steruje pracą systemu nawadniającego bez ingerencji człowieka. Sterownik systemu nawadniającego może mieć do pomocy urządzenia peryferyjne takie jak: czujnik opadu czy czujnik wilgotności gleby, które go informują o istniejących warunkach. Dzięki temu sterownik może bez naszej ingerencji wyłączyć system nawadniający gdy pada deszcz lub wilgotność gleby jest odpowiednia dla rosnących roślin

Nawadnianie ogrodów Poznań – dobór instalacji.

Dobór instalacji zależy od nawadnianej ziemi oraz od roślin jakie w niej będą rosły. Jeżeli zraszacze w systemie nawadniającym będą odpowiednio dobrane, nie będziemy musieli się już martwić o rośliny w naszym ogrodzie, przynajmniej pod względem zapewnienia im odpowiednich warunków wodnych.
Warto zainwestować w taki system nawadniający, ponieważ: oszczędzamy ok.50% wody w porównaniu do podlewania „z węża”, rośliny mają dostarczoną wodę „na czas” nawet w największe upały, nie musimy się martwic o stan naszego ogrodu podczas naszej dłuższej nieobecności, sama pielęgnacja ogrodu zabiera o wiele mniej czasu.
W okresie letnim przy wysokich temperaturach nieregularne podlewanie może doprowadzić do przesuszenia gleby a co za tym idzie do zmniejszenia dostępności wody dla korzeni roślin.