Projektowanie ogrodów Poznań

Wielu z nas marzy się własny dom z dużym ogrodem. Jest to poważna inwestycja, która może kosztować stosunkowo dużo. Aby wszystko przebiegło zgodnie z planem, a ogród był taki jak wymarzy sobie właściciel, powinien on być stworzony według wcześniej powstałego projektu.

Projekt jest bardzo istotnym elementem procesu powstawania ogrodu. Dzięki niemu możliwe będzie stworzenie planu, jak krok po kroku osiągnąć wyznaczony cel, przez co możliwe będzie w miarę dokładne oszacowanie wymaganego budżetu.

Projekt najlepiej zlecić zaraz na początku budowy domu, bądź razem z powstawaniem projektu domu. Im wcześniej zostanie on stworzony tym lepiej, ponieważ zdarza się, iż muszą zostać uwzględnione elementy domu. Niektóre z nich mogą utrudnić stworzenie ciekawego projektu inne z kolei dają możliwość stworzenia czegoś nietuzinkowego. Szukając biura projektowego warto skorzystać z internetu. Nasza firma oferuje profesjonalne projektowanie ogrodów Poznań. Posiadamy wieloletnie doświadczenie oraz bogate portfolio.

Co musi zostać zawarte w projekcie ogrodu?

Projekt ogrodu może być stworzony ręcznie lub komputerowo, przy czym pierwsza opcja odchodzi powoli do lamusa. Musi być odpowiednio przeskalowany, ale nie może być zbyt mały. Kompletny projekt ogrodu powinien składać się z projektu koncepcyjnego, który przedstawia rzut z góry oraz pokazuje rozmieszczenie kluczowych elementów ogrodu, jak roślinność, ścieżki czy małą architekturę. Ponadto niezbędny jest projekt wykonawczy, na którym zostaną zilustrowane oraz zwymiarowane obiekty znajdujące się w ogrodzie. Warto zadbać o to, by zostały stworzone również wizualizacje. Szacowane koszty inwestycji powinny zostać zestawione w kosztorysie, który również stanowi niezbędny element projektu.

Projektowanie ogrodów Poznań – Koszt

Głównym czynnikiem, który definiuje wielkość i nietuzinkowość powstającego ogrodu są pieniądze. W zależności od ilości dostępnych środków finansowych cena za metr kwadratowy może się diametralnie różnić. Mogą to być koszta równe 500 złotych, w przypadku prostego i niedużego ogrodu, jednak kwota może spokojnie wzrosnąć do kilku tysięcy, jeżeli projektowany ogród charakteryzuje się dużą powierzchnią i wysokim stopniem komplikacji. Koszt projektu koncepcyjnego to zazwyczaj około kilku zł za metr kwadratowy. Do tego może dojść cena wizualizacji, która zaczyna się od około 300 złotych. Cena projektu wykonawczego to maksymalnie kilkanaście złotych za metr kwadratowy, dodatkowo należy doliczyć koszta stworzenia kosztorysu oraz wszystkich dodatkowych prac.

Stworzenie projektu ogrodu jest istotnym elementem projektu całego domu. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Od lat oferujemy kompleksowe zakładanie ora projektowanie ogrodów. Poznań i okolice to obszar naszej działalności. Chętnie umówimy się na wizytę w Państwa ogrodzie.

Co otrzymuje Klient, zamawiając projekt ogrodu?

W skład dokumentacji wchodzą następujące elementy:

  •  ostateczna wersja kolorowej koncepcji (w ofercie ? nielimitowana liczba poprawek i zmian w koncepcji

 

 

  • projekt techniczny wraz z listą roślin, ich liczbą i dokładnym rozmieszczeniem na terenie ogrodu

 

 

  • projekt techniczny z wymiarowaniem wszystkich elementów ogrodu, w tym ścieżek i małej architektury

 

 

  • wizualizacja w kolorze

 

 

 

  • krótki poradnik zakładania i pielęgnacji ogrodu – dostosowywany indywidualnie do warunków każdego ogrodu!