Zielone dachy

Nasza firma specjalizuje się w projektowaniu i wykonywaniu dachów zielonych.
Wykonujemy zielone dachy na powierzchniach płaskich, skośnych oraz lekkich konstrukcjach. Oferujemy najlepszy system dachów zielonych, profesjonalne wykonanie, fachową poradę oraz atrakcyjną cenę.

Dachy pokryte roślinnością zapewniają estetyczny wygląd, są ekologiczne i ekonomiczne. Dachy mogą być obsadzane zielenią ekstensywną lub intensywną. Roślinność ekstensywna obejmuje zimotrwałe, niskie, gatunki traw, rozchodnika, wrzosów, krzewów i roślin zielnych, które mogą wytrzymać nadmiar wody jak i suszę przez dłuższy okres czasu. Wymagają minimalnej troski i nie potrzebują nawadniania. Roślinność intensywna – trawniki, krzewy i drzewa w formie ogrodów które podlegają stałej pielęgnacji.

Zakładanie zielonego dachu

Zakładanie zielonego dachu zaczynamy od położenia warstwy izolacji przeciwwodnej: papy termozgrzewalnej lub membrany EPDM.
Izolacja przeciwwodna (hydroizolacja) powinna być odporna na przerastanie korzeni a jeśli nie jest powinna być dodatkowo zabezpieczona warstwą odporną na przerastanie korzeni roślin.

Ważna jest warstwa drenażu szybko odprowadzająca nadmiar wody w czasie opadów. Można wykorzystać folie kubełkowe przeznaczone do ochrony fundamentów lub żwir płukany (jego wadą jest duży ciężar) lepszym rozwiązaniem jest keramzyt (lekki i chemicznie obojętny). Przy zielonych dachach o niewielkim spadku funkcję drenażu może też pełnić odpowiednio przygotowane podłoże
Na dachu nie stosuje się zwykłej ziemi ogrodowej, gdyż ma ona tendencję do osiadania. Podłoże na zielonym dachu musi być specjalnie dobrane. Najlepsza jest mieszanka ziemi kompostowej z dodatkiem keramzytu i piasku.

Założenie zielonego dachu oprócz wartości estetycznych i rekreacyjnych ma jeszcze inne zalety takie jak:
– absorpcja kurzu, dwutlenku węgla, nadmiaru wody i spalin
– redukcja hałasu
– poprawa termiki i wilgotności powietrza otaczającego terenu
– zwiększenie termoizolacji dachu