Zabudowa kuchenna – w komplecie czy na wymiar? 

Zabudowa kuchenna – w komplecie czy na wymiar? 

Ściany pomalowane, podłoga ułożona, do końca remontu zostało tylko wstawienie szafek. I tak większość osób staje przed dylematem – wybrać szafki kuchenne w gotowym komplecie, czy na wymiar? Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Które wybrać? Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wyborze zabudowy kuchennej. 

Zabudowa kuchenna na wymiar – jakie ma zalety? 

Obecnie urządzanie mieszkania jest z jednej strony prostym zadaniem, a z drugiej niezwykle czasochłonnym. Szeroki wybór sprawia, że już nie wiemy co nam się podoba. Nie tak, jak kiedyś. Opcji było ledwie kilka i trzeba było się na coś zdecydować. Dziś możemy wybierać i przebierać, nie tylko z materiałów, ale także wzorów, designów, cen i wielu innych czynników, które mają wpływ na to, czy coś się nam podoba. Tym samym wybór zabudowy kuchennej staje się nie lada wyzwaniem. Na co postawić? 

Coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się zabudowa kuchenna robiona pod wymiar. Jest to szczególnie popularna metoda w przypadku niewymiarowych kuchni, lub tych o niewielkich rozmiarach, w których liczy się każdy centymetr. Decydując się na kuchnię robioną na wymiar, zyskujemy funkcjonalną obudowę, która idealnie pasuje do pomieszczenia. Meble optymalnie wypełniają nawet małe przestrzenie i zapewniają wystarczającą ilość miejsca. Jednak to nie jedyne zalety. Wybierając kuchnię na wymiar mamy także możliwość wyboru materiałów, z jakich ona powstanie. A oferta jest naprawdę szeroka https://www.lumatech.eu/. Fronty meblowe mogą być wykonane z płyt laminowanych, sklejki, płyt PCV, czy drewna. Wybór zależy całkowicie od nas i od naszych upodobań. Tym sposobem możemy stworzyć wymarzoną kuchnię, która będzie zarówno funkcjonalna, jak i estetyczna oraz elegancka. 

Kuchnia w komplecie – czy jest to dobre rozwiązanie? 

Komplety mebli kuchennych również są dostępne w różnych wzorach i kolorach. Jednak wybierając to rozwiązanie, nasze możliwości są ograniczone. Kuchni w komplecie nie da się modyfikować. Jeśli więc nasza kuchnia jest niewymiarowa, lub mała, to może się okazać, że tego typu zestaw będzie trudny do rozmieszczenia. Z całą pewnością kuchnia na wymiar jest nieco droższym rozwiązaniem, ale wartym rozważenia. Szczególnie jeśli zależy nam na kuchni idealnie dopasowanej do naszych potrzeb. 

Co więc wybrać? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Jeśli wymiary zestawu idealnie pasują do rozmiarów kuchni, to będzie to dobry wybór. Jednak w przypadku, kiedy zależy nam na w pełni funkcjonalnej kuchni i dopasowanej zarówno do naszych potrzeb, jak i wymogów estetycznych, to kuchnia na wymiar jest lepszą propozycją. 

Dodaj komentarz