Czym są wieczne róże?

Czym są wieczne róże?

Każda okazja jest dobra, by wręczyć kobiecie kwiaty. Walentynki co prawda już za nami, ale przed nami Dzień Kobiet, Dzień Matki, być może zbliża się wasza rocznica ślubu? Ponadto wszystkie Panie raz w roku obchodzą imieniny i urodziny, a to kolejna okazja do wręczenia podarunku. Idealnym prezentem dla kobiety, która lubi kwiaty są piękne bukiety. Jednak zazwyczaj szybko tracą one swój urok i przestają wyglądać tak, jakbyśmy tego chcieli. Dlatego warto kupić kwiaty, które swoje piękno zachowają na długi czas – i wcale nie chodzi tu o sztuczne kwiaty. Mowa o różach, a dokładniej o wiecznych różach! Poznajcie ich sekret!

Czym są wieczne róże?

Od razu wyjaśnimy, że słowo „wieczne” niestety nie odnosi się dosłownie do ich nieśmiertelności. Jednak wieczne róże zachowują świeżość zdecydowanie dłużej niż inne cięte kwiaty. Mogą one bowiem cieszyć wzrok i budzić zachwyt przez minimum 2 lata!

Aby róża mogła szczycić się mianem „wiecznej” potrzebny jest odpowiedni proces, który sprawi, że będzie ona wytrzymała. Najważniejszym krokiem jest wybranie kwiatów w pełnym rozkwicie, czyli w czasie, kiedy prezentują się one najokazalej. Następnie kwiaty tuż po ścięciu zanurza się na kilka dni w specjalnym roztworze stabilizującym – producenci nie zdradzają jego dokładnego składu, jednak duży procent stanowi gliceryna. Jak dochodzi do zmiany zwykłej róży w wieczny kwiat? Otóż podczas procesu stabilizacji naturalne soki rośliny zostają zamienione na preparat stabilizujący. Podczas tego procesu kwiaty jednak tracą swój naturalny kolor, dlatego konieczne jest ich dobarwienie. Może się to odbywać poprzez dodanie barwnika do roztworu lub stosując zewnętrzne farby, przeznaczone specjalnie do tego celu. Ma to swoje plusy, ponieważ możesz znaleźć wielobarwny kwiat, który w naturalnym środowisku raczej ciężko byłoby znaleźć. Możesz więc podarować komuś nie tylko piękne, żywe kwiaty, ale także bardzo oryginalne!

Ważną informacją jest to, że wieczne róże są całkowicie bezpieczne dla otoczenia

Wszelkie używane w procesie stabilizacji preparaty absolutnie nie zagrażają zdrowiu człowieka. Ponadto wieczne róże są idealne dla alergików, a także nie przyciągają owadów. Są także odporne na grzyby i pleśnie, więc możesz w spokoju cieszyć się ich pięknem przez wiele dni.

Zapewne zadajesz sobie pytanie, jak dbać o wieczne róże?

Tu właśnie pojawia się kolejna niespodzianka, ponieważ róże nie wymagają praktycznie żadnej opieki! Wystarczy, że nie będziesz ich podlewać – tak, właśnie – NIE PODLEWAĆ, a także nie będziesz wystawiać ich na słońce. Lepiej postawić je nieco dalej niż przy samym oknie, zwłaszcza w bardzo ciepłe dni. I to wszystko! Wieczne róże muszą tylko stać i pięknie wyglądać. Myślę, że każda kobieta ucieszy się z tak niewymagającego bukietu kwiatów.

Wieczne róże sprawdzą się nie tylko w formie prezentu dla kobiety. Dzięki swojej wytrzymałości i elegancji mogą stanowić wspaniały element wystroju hotelowych pokoi czy salonów SPA. Na pewno będą pięknie wyglądać podczas uroczystości weselnej – masz pewność, że nie zwiędną podczas jednej nocy. Teraz, kiedy już wiesz, czym są wieczne róże na pewno znajdziesz dla nich odpowiednie przeznaczenie!

3 Comments

  1. Cześć. Kupiłem taki kwiat w geście rozpaczy na stacji benzynowej, nie miałem wyboru. Jest już z nami dwa tygodnie w kamperze i wygląda doskonale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *