Czym są wieczne róże?

Czym są wieczne róże?

Każda okazja jest dobra, by wręczyć kobiecie kwiaty. Walentynki co prawda już za nami, ale przed nami Dzień Kobiet, Dzień Matki, być może zbliża się wasza rocznica ślubu? Ponadto wszystkie Panie raz w roku obchodzą imieniny i urodziny, a to kolejna okazja do wręczenia podarunku. Idealnym prezentem dla kobiety, która lubi kwiaty, są piękne bukiety. Jednak zazwyczaj szybko tracą one swój urok i przestają wyglądać tak, jakbyśmy tego chcieli. Dlatego warto kupić kwiaty, które swoje piękno zachowają na długi czas – i wcale nie chodzi tu o sztuczne kwiaty. Mowa o różach, a dokładniej o wiecznych różach! Poznajcie ich sekret!

Czym są wieczne róże?

Od razu wyjaśnijmy, że słowo „wieczne” niestety nie odnosi się dosłownie do ich nieśmiertelności. Jednak wieczne róże zachowują świeżość zdecydowanie dłużej niż inne cięte kwiaty. Mogą one bowiem cieszyć wzrok i budzić zachwyt przez co najmniej 2 lata!

Aby róża mogła szczycić się mianem „wiecznej”, potrzebny jest odpowiedni proces, który sprawi, że będzie wytrzymała. Najważniejszym krokiem jest wybranie kwiatów w pełnym rozkwicie, czyli w czasie, kiedy prezentują się one najokazalej. Następnie kwiaty tuż po ścięciu zanurza się na kilka dni w specjalnym roztworze stabilizującym – producenci nie zdradzają jego dokładnego składu, jednak duży procent stanowi gliceryna.

Jak dochodzi do zmiany zwykłej róży w wieczny kwiat? Otóż podczas procesu stabilizacji naturalne soki rośliny zostają zamienione na preparat stabilizujący. Podczas tego procesu kwiaty jednak tracą swój naturalny kolor, dlatego konieczne jest ich dobarwienie. Może się to odbywać poprzez dodanie barwnika do roztworu lub stosując zewnętrzne farby, przeznaczone specjalnie do tego celu. Ma to swoje plusy, ponieważ możesz znaleźć wielobarwny kwiat, który w naturalnym środowisku raczej ciężko byłoby znaleźć. Możesz więc podarować komuś nie tylko piękne, żywe kwiaty, ale także bardzo oryginalne!

Ważną informacją jest to, że wieczne róże są całkowicie bezpieczne dla otoczenia

Wszelkie używane w procesie stabilizacji preparaty absolutnie nie zagrażają zdrowiu człowieka. Ponadto wieczne róże są idealne dla alergików, a także nie przyciągają owadów. Są także odporne na grzyby i pleśnie, więc możesz w spokoju cieszyć się ich pięknem przez wiele dni.

Zapewne zadajesz sobie pytanie, jak dbać o wieczne róże?

Tu właśnie pojawia się kolejna niespodzianka, ponieważ róże nie wymagają praktycznie żadnej opieki! Wystarczy, że nie będziesz ich podlewać – tak, właśnie – NIE PODLEWAĆ, a także nie będziesz wystawiać ich na słońce. Lepiej postawić je nieco dalej niż przy samym oknie, zwłaszcza w bardzo ciepłe dni. I to wszystko! Wieczne róże muszą tylko stać i pięknie wyglądać. Myślę, że każda kobieta ucieszy się z tak niewymagającego bukietu kwiatów.

Wieczne róże sprawdzą się nie tylko w formie prezentu dla kobiety. Dzięki swojej wytrzymałości i elegancji mogą stanowić wspaniały element wystroju hotelowych pokoi czy salonów SPA. Na pewno będą pięknie wyglądać podczas uroczystości weselnej – masz pewność, że nie zwiędną podczas jednej nocy. Teraz kiedy już wiesz, czym są wieczne róże, na pewno znajdziesz dla nich odpowiednie przeznaczenie!

Symbolika wiecznej róży

Wieczna róża jest symbolem miłości, która nigdy nie umiera. Nie jest to jednak miłość, którą znamy dzisiaj. To nie miłość romantyczna czy seksualna, którą znamy i której doświadczamy w codziennym życiu. Jest to ta bezwarunkowa i najczystsza forma miłości, jaka istnieje w naszych marzeniach. Wręczając wieczną różę dajemy swojej drugiej połówce do zrozumienia, że właśnie na taką miłość jesteśmy gotowi, że chcemy ją tworzyć i właśnie takiej formy miłości oczekujemy w naszym związku.

Wieczność symbolizowana przez Wieczną Różę

Wieczna Róża to także symbol wieczności. Wieczna róża symbolizuje niekończącą się miłość i oddanie między dwojgiem ludzi. Często jest więc wręczana jako prezent dla kogoś, komu chcemy na zawsze okazać swoją miłość.

Wieczna róża była ważnym symbolem w wielu kulturach. Kwiat był używany do reprezentowania miłości między przyjaciółmi, rodziną i kochankami. Był również używany jako znak pokoju i pojednania w niektórych częściach świata. Znaczenie kwiatu jest zatem nieco różne w poszczególnych regionach geograficznych, czy kulturach.

Róża, która nigdy nie umiera: historia rośliny w symbolice światowej

Rośliny są częścią naszego życia od zarania dziejów. Były używane jako symbole w wielu kulturach i religiach na całym świecie. W chrześcijaństwie to właśnie róże reprezentują życie wieczne i zmartwychwstanie. W starożytnym Egipcie kwiaty były używane do reprezentowania płodności i wzrostu. W buddyzmie rośliny są symbolami oświecenia i mądrości. A w hinduizmie rośliny są postrzegane jako forma kultu Boskiej Matki Ziemi.

Rośliny były również używane w wielu kulturach, w różnych znaczeniach i celach – ale to nie wszystko. W wielu kulturach rośliny były używane jako forma sztuki i dekoracji, forma medycyny, źródło pożywienia i nie tylko. Rośliny zapewniają różnym kulturom różnorodne wartości, których nie można znaleźć nigdzie indziej. Rośliny  odgrywają zatem bardzo ważną rolę w naszym świecie. Dostarczają nam tlenu, tworzą środowisko, w którym żyjemy, i są wykorzystywane jako źródła pożywienia. Pomagają wyrazić emocje, wdzięczność, przywiązanie, czy wreszcie miłość. A do wyrażenia tej ostatniej najlepiej sprawdzają się właśnie róże.

Nie małe znaczenie odgrywa także ich kolorystyka. Czerwony kwiat róży oznacza gorącą i płomienną miłość, biała czystość i krystaliczność uczuć, a także pokój. Różowa róża symbolizuje sympatię oraz wdzięczność – kolor podkreśla subtelność oraz delikatność uczuć. A pomarańczowa to pozytywne nastawienie na sukces i pomyślność. Jak zatem widzisz kolor wręczanego kwiatu ma nie małe znaczenie. Dzięki niemu można wyrazić różne emocje i plany względem drugiej osoby.

3 Comments

Dodaj komentarz