Jakie rośliny warto zasadzić w ogrodzie?

Jakie rośliny warto zasadzić w ogrodzie?

Ogród to wizytówka każdego właściciela. Urządzając go warto zdecydować się na rośliny, które będą się pięknie prezentowały, zachwycały swoim pokrojem, kolorem i kształtem, a ponadto pasowały do możliwości terenu i panujących warunków.

Zachwycające rośliny, które warto mieć w każdym ogrodzie:

Wybierając rośliny, które zasadzimy w swoim ogrodzie warto wziąć pod uwagę to jaka w naszym terenie jest gleba, jakie nasłonecznienie i jakie ukształtowanie terenu. Ma to wielkie znaczenie dla rozwoju wielu roślin. Warto w miarę możliwości zapewnić im takie środowisko, które będzie dla nich dogodne. Wśród wielu wspaniałych roślin warto podkreślić kilka szczególnych gatunków drzew, krzewów i kwiatów:

 1. Jodła kalifornijska – jest to wysokie i silne drzewo, rodem prosto z gór, jest ono wyjątkowo odporne na wszelkie czynniki. Dzięki swojemu pięknemu wyglądowi stanowi idealną ozdobę dla każdego ogrodu. Jodła ma długie igły, które wyginają się ku górze. Ponadto charakteryzuje się także obecnością spektakularnych szyszek.
 2. Świerk biały – kolejne drzewo, które warto zasadzić w swoim ogrodzie. Świetnie nadaje się do tworzenia żywopłotów, jednak częściej jest uprawiana jako wolne drzewa. Z powodzeniem świerki można także uprawiać w donicach na balkonach i tarasach.
 3. Jabłonie ozdobne – są bardzo zachwycające i spektakularne. Charakteryzują się dużą ilością pięknych kwiatów, które z czasem przeradzają się w malutkie jabłuszka.
 4. Perukowiec podolski – jest to bardzo ciekawy, niski krzew. Charakteryzuje się drobnymi kwiatami w zielono- żółtych kolorach. Ponadto posiada zachwycające, puszyste owocostany.
 5. Bez lilak – to duży krzew, który szczególnie pięknie prezentuje się wiosną, wtedy obficie kwitnie.
 6. Grab pospolity – jego korona jest bardzo gęsta i szeroka, a pień pokryty jest korą w jasnoszarym kolorze. Świetnie nadaje się do tworzenia żywopłotów i szpalerów.
 7. Begonie – kwitną one cały sezon, co jest niewątpliwie wielką zaletą, ponadto nie jest zbyt wymagająca.
 8. Chryzantemy – to bardzo ciekawe kwiaty, które są świetną ozdobą dla ogrodu w okresie jesiennym, kiedy praktycznie nic innego już nie kwitnie.
 9. Frezje – kolejne kwiaty, które kwitną cały sezon, mają także bardzo intensywny zapach.
 10. Goździki – są bardzo uniwersalne, świetnie wpasowują się w każde warunki.
 11. Mieczyki – co prawda nie są najprostsze w uprawie, jednak prezentują się zachwycająco, długo utrzymują się także w wazonie jako cięte kwiaty.
 12. Bratki – mało kto wie, że oprócz zachwycającego wyglądu, są jadalne. Można je dodawać do dekoracji ciast, deserów lub sałatek.

Dodaj komentarz