Aplikacje ogrodnicze

Aplikacje ogrodnicze

Każdy posiadacz ogrodu pragnie, by zachwycał on swoim pięknem. Nie wszyscy jednak potrafimy zająć się odpowiednio każdą rośliną. Na szczęście mamy do pomocy aplikacje ogrodnicze, które możemy zainstalować w telefonie. Podpowiedzą nam one, jak pielęgnować rośliny, kiedy należy zabrać się za konkretne zabiegi, a także podadzą nazwy kwiatów czy krzewów.

Jak wiadomo wiosna to czas, w którym planujemy rozkład rabat i grządek. Każda roślina ma swoje upodobania, dotyczące gleby, wilgotności czy nasłonecznienia. Kiedy zastosujemy się do kilku zasad, rośliny odpłacą się nam większymi plonami.

Aplikacje ogrodnicze do uprawy roślin znajdziemy, np. w sklepie Google Play. Są to np.:

Gardroid – Vegetable Garden – to aplikacja ogrodnicza zawierająca mnóstwo informacji na temat uprawy warzyw. Dzięki niej dowiemy się, jak głęboko siać rośliny, jakie powinny być odstępy między nimi, a nawet jaka jest najlepsza temperatura ziemi w momencie siewu. Aplikacja działa w języku angielskim, ale można włączyć opcję tłumaczenia.

Pomysły na ogród warzywny – aplikacja podpowiada nam, jakie rośliny można sadzić blisko siebie i czym je nawozić. Dowiemy się także, dlaczego niektórych warzyw nie należy sadzić rok po roku w tym samym miejscu. Ta aplikacja ogrodnicza zawiera mnóstwo zdjęć, które mogą być dla nas inspiracją.

Czasami mamy w ogrodzie rośliny, których nazw nie znamy lub zapomnieliśmy. Aplikacje ogrodnicze potrafią je rozpoznać, dzięki czemu będziemy mogli odpowiednio się nimi zająć.

Do takich inteligentnych aplikacji należą:

PlantSnap – jest ona prawdziwą encyklopedią kwiatów, drzew i krzewów. Wystarczy, że zrobimy zdjęcie rośliny, a aplikacja ogrodnicza natychmiast ją zidentyfikuje. Nie tylko poznamy nazwę rośliny, ale także dowiemy się wielu ciekawych informacji na jej temat.

Co to za kwiat? – kolejna aplikacja pomagająca zidentyfikować nieznane kwiaty. W panelu menu określamy kolor kwiatu, środowisko i region, w którym rośnie, a także liczbę płatków. Aplikacja wyszuka wszystkie gatunki pasujące do kryteriów i poda ich szczegółowe opisy oraz zdjęcia. Dzięki temu bez problemu znajdziemy kwiat, o który nam chodzi.

Dr Kwiatek – ta aplikacja ogrodnicza również pomaga nam w rozpoznaniu, ale tym razem chorób i szkodników. Każdy ogrodnik wie, że jest to duży problem. Dzięki aplikacji dowiemy się, z jakim szkodnikiem lub chorobą mamy do czynienia, a także dowiemy się, jak sobie z nimi radzić. Aplikacja podpowiada też, kiedy jest najlepszy czas na zabiegi profilaktyczne.

Z pomocą, jaką niewątpliwie są aplikacje ogrodnicze nasze rośliny na pewno będą w dobrej formie. Możemy cieszyć się pięknym ogrodem, a w razie jakichkolwiek wątpliwości wystarczy zajrzeć do telefonu.

Dodaj komentarz