Rolety rzymskie DUO – charakterystyka

Rolety rzymskie DUO – charakterystyka

Podwójna roleta rzymska, znana także jako roleta rzymska DUO, łączy w sobie funkcję firany i zasłony. Taki typ zasłony okiennej  możesz kupić m.in. na stronie https://e-rzymskie.pl/, gdzie dopasujesz poszczególne parametry rolety do swoich indywidualnych potrzeb. W ofercie tego przykładowego sklepu internetowego masz szansę na wybranie modelu, tkaniny, a także koloru takiej rolety. Dzięki temu projekt ostatecznej rolety będzie indywidualnym projektem skrojonym na miarę Twoich potrzeb i oczekiwań. Co więcej, możesz dokonać samodzielnego wyboru sposobu zamontowania rolety rzymskiej, a także sposobu jej sterowania.

Podwójna roleta rzymska jako alternatywa dla firan i zasłon

Wybór dodatków do pomieszczenia urządzonego w nowoczesnym stylu nie jest wcale taki prosty. Wiemy, że współczesne wnętrza powinny skupiać się raczej na minimalizmie oraz maksymalnej funkcjonalności. Wbrew pozorom najwięcej sprzeczności w tej kwestii budzi wybór osłon okiennych. Z jednej strony nie wyobrażamy sobie pokoju bez firan albo sypialni bez zasłon. Z drugiej jednak strony chcemy zmienić coś w swojej przestrzeni i sprawić, że wnętrze mieszkania zostanie wizualnie powiększone. Dylemat ten jest w stanie rozwiązać podwójna roleta rzymska, która sprawdzi się idealnie niemal w każdym wnętrzu.

Dzięki rolecie rzymskiej DUO możliwe jest wygodne rozproszenia zewnętrznego światła słonecznego wpadającego do wnętrza mieszkania, bez niepożądanego zaciemniania całego pomieszczenia. Taka roleta daje zatem idealne warunki do pracy w domu, gdzie z jednej strony zależy nam na dostatecznej ilości naturalnego światła, które nie będzie nam przeszkadzać i zapewnia tym samym komfort pracy lub odpoczynku. Oprócz tego każda z zastosowanych dwóch warstw może być podnoszona i opuszczana niezależnie od tej drugiej. Roleta rzymska DUO sprawdza się zatem w wielu pomieszczeniach i może z powodzeniem być stosowana w kuchni, sypialni lub salonie.

Tkaniny w rolecie rzymskiej DUO

Podwójna roleta rzymska, czyli tzw. roleta rzymska DUO, produkowana jest z dwóch, różnych płacht materiałowych. Każda z poszczególnych warstw jest wykonana z tkaniny o innej grubości, a więc i przepuszczalności światła. Poziom przepuszczalności światła jest uzależniony przede wszystkim od rodzaju wykorzystanego materiału.

Możliwy jest zakup rolety rzymskiej wyprodukowanej z materiałów syntetycznych lub naturalnych – takich jak np. bawełna lub len. Z uwagi na odporność największą popularnością cieszy się roleta z materiału PES , czyli polieterosulfonu. Właśnie ta tkanina polecana jest dla okien znajdujących się na południowej ścianie budynku, ponieważ jest ona odporna na szkodliwe promieniowanie UV. Decydując się na roletę z takiego materiału mamy zatem pewność, że nie straci ona swojego pierwotnego koloru na skutek intensywnego działania promieni słonecznych. Dodatkowo materiał ten jest najłatwiejszy w utrzymaniu czystości. W przypadku niewielkiego zabrudzenia można szybko wyczyścić plamę ściereczką nasączoną łagodnym detergentem. Natomiast przy nieco bardziej wymagających plamach taką roletę można bez obaw wyprać w pralce. Podczas prania mechanicznego materiał PES tak łatwo się nie niszczy, ponieważ jest m.in. odporny na działanie wysokich temperatur.

Dodaj komentarz