Dach – ile kosztuje jego profesjonalne wykonanie? Sprawdź ofertę dekarzy z Białegostoku!

Dach – ile kosztuje jego profesjonalne wykonanie? Sprawdź ofertę dekarzy z Białegostoku!

W przypadku dachu koszt jego wykonania powinien być sprawą drugorzędną – najważniejsze jest przecież, aby konstrukcję zaprojektował i wykonał specjalista, co zagwarantuje mieszkańcom lub użytkownikom danego obiektu pełne bezpieczeństwo. Niemniej jednak nie każdy może pozwolić sobie na zlecenie tak ważnego i kosztownego zadania bez uprzedniego przygotowania się na choćby szacunkową cenę. To, ile zapłacisz za dach, zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest bez wątpienia lokalizacja, dlatego nasz artykuł przybliży Ci ceny poszczególnych etapów wykonania konstrukcji przez dekarzy z Białegostoku i okolic. W jakim zakresie mieszczą się te ceny? Odpowiadamy!

Koszt montażu więźb dachowych – ceny w Białymstoku i okolicach

Budowę dachu należy zacząć od ułożenia więźb dachowych. Ich koszt to pierwsza zmienna w naszej układance. Jeżeli planujesz zakup krokwi z drewna sosnowego lub świerkowego, musisz liczyć się z kosztem sięgającym około 700-850 zł/m3. Nieco tańszym, bo wycenianym na około 600-700 zł/m3 zamiennikiem jest drewno jodłowe, charakteryzujące się jednak nieznacznie mniejszą wytrzymałością konstrukcyjną niż dwie wcześniej wymienione odmiany.

Kolejny koszt związany jest z robocizną. Tu cena związana będzie nie tylko z tym, czy szukamy dekarza w Białymstoku, czy w stolicy, lecz przede wszystkim ze stopniem skomplikowania konstrukcji. Im prostszy i mniejszy dach, tym niższy będzie koszt. Musisz jednak liczyć, że za każdy metr kwadratowy zapłacisz minimum 20-40 zł. 

Koszt zabezpieczenia konstrukcji dachu 

Aby dach zapewniał budynkowi ochronę przed zewnętrznymi warunkami atmosferycznymi należy pamiętać też o zaizolowaniu krokwi. W zależności od tego, czy zdecydujesz się na styropian, wełnę mineralną czy piankę poliuretanową musisz zadbać nie tylko o materiał izolacyjny, lecz również o wszystkie elementy niezbędne do jego poprawnego montażu, takie jak kleje, folia paroizolacyjna i membrany niezbędne do zabezpieczenia pierwszej warstwy dachu. Tu koszty mogą znacząco się różnić nie tylko ze względu na możliwość wykorzystania różnych materiałów, lecz również ze względu na ich różne grubości i właściwości oraz na naprawdę szeroki wybór produktów dostępnych na rynku. Absolutnym minimum, jakie musisz wziąć pod uwagę, jest około 50 zł/m2. 

Koszt wykonania pokrycia dachu – jak wyglądają ceny usług dekarskich w Białymstoku i okolicach?

Koszt wykonania pokrycia dachu musi łączyć w sobie cenę wybranych dachówek, cenę łat i kontrłat, które staną się bazą do ich ułożenia, oraz koszt robocizny. Tańszym rozwiązaniem jest tu wybór blachodachówki – koszt pokrycia 1 m2 wynosi w tym przypadku ok. 40-50 zł. Jeżeli zdecydujesz się na dachówkę ceramiczną, koszt wzrośnie i wyniesie ok. 50-70 zł. Koszt robocizny jest dość podobny niezależnie od wybranego typu pokrycia – zależy przede wszystkim od stopnia skomplikowania konstrukcji. W przypadku dachów najprostszych możesz zapłacić zaledwie ok. 30 zł/m2, podczas gdy dachy najbardziej skomplikowane to koszt sięgający nawet ponad 80 zł/m2. 

Dodatkowe akcesoria

Przy planowaniu wydatków związanych z wykonaniem dachu nie wolno Ci zapomnieć o dodatkowych elementach i niezbędnych akcesoriach. Do przedstawionego przez nas wykazu dodaj koniecznie cenę rynien oraz ewentualne koszty związane z zakupem choćby okien dachowych. Chcesz, aby wszystko było załatwione szybko, sprawnie i w korzystnych cenach? Sprawdź ofertę usług dekarskich w Białymstoku i okolicach na stronie https://promodach.pl/ i skorzystaj z naszych propozycji już dziś!

Dodaj komentarz