Elektronarzędzia akumulatorowe do obróbki drewna – wygodna praca w drewnie z RYOBI

Elektronarzędzia akumulatorowe do obróbki drewna – wygodna praca w drewnie z RYOBI

Majsterkowanie w drewnie to dla wielu z nas ogromna przyjemność, której poświęcamy każdą wolną chwilę. Dzięki niemu możemy samodzielnie wykonać meble, niewielkie elementy dekoracyjne do domu czy altankę ogrodową. Umiejętność obróbki drewna przynosi wiele praktycznych korzyści, ale stanowi również źródło satysfakcji. Zanim jednak zdecydujesz się czy to na amatorskie czy profesjonalne majsterkowanie w drewnie, zaopatrz się w solidne i funkcjonalne narzędzia stolarskie. Szeroką ofertą sprzętów w atrakcyjnych cenach dysponuje RYOBI.

Dlaczego akumulatorowe narzędzia do obróbki drewna to dobry wybór?

Jeśli interesuje nas obróbka drewna w domowych warunkach, elektronarzędzia na baterie są interesującą alternatywą dla sprzętów elektrycznych oraz spalinowych. Dlaczego? Takie urządzenia:

  • zapewniają swobodę ruchów – narzędzia są kompaktowe i lekkie, a więc z łatwością będziemy nimi operować, nawet w ciasnych przestrzeniach,
  • są wygodne w użytkowaniu, gdyż nie ma potrzeby szukania gniazdka elektrycznego czy dolewania benzyny do zbiornika,
  • cicho pracują, co ma duże znaczenie na przykład tam, gdzie występuje zwarta zabudowa,
  • podczas pracy nie emitują szkodliwych dla zdrowia człowieka oraz środowiska naturalnego spalin.

Inną zaletą jest duża wydajność – elektronarzędzia do drewna RYOBI, takie jak piły łańcuchowe, pracują dzięki nowatorskiemu systemowi Max Power, który pozwala na uzyskanie większej mocy oraz wydłużenie czasu pracy na jednym zasilaniu. Dodatkowym atutem jest neutralizacja drgań w trakcie użytkowania sprzętów, co wpływa na duży komfort korzystania z nich.

Kobieta podczas prac stolarskich trzyma akumulatorową wiertarko-wkrętarkę

Wygodę potęguje technologia ONE+, dzięki której jedną baterię możemy zastosować w ponad 150 różnego rodzaju urządzeniach, takich jak szlifierka oscylacyjna do drewna czy wyrzynarka. Wystarczy przełożyć akumulator, aby w sposób ciągły wykonywać czynności w domu czy ogrodzie przy wykorzystaniu różnych sprzętów. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, gdyż każdy akumulator, dzięki dużej trwałości, wystarczy nam na wiele lat.

Elektryczne narzędzia RYOBI to duża użyteczność połączona z wytrzymałością i solidnością. Warto zdecydować się na nie ze względu na ponadprzeciętną jakość.

Poznaj elektronarzędzia RYOBI w atrakcyjnych cenach!

Nowoczesne narzędzia do drewna – co oferuje RYOBI?

RYOBI dysponuje szerokim asortymentem elektronarzędzi i akcesoriów pozwalających na obróbkę drewna. Za ich pomocą wykonamy cięcie i nawiercanie materiałów, wygładzenie ich powierzchni oraz zdobienia.

Jakie narzędzia do cięcia drewna oraz wiercenia przydają się w domowym warsztacie?

Jeśli uwielbiamy majsterkować w drewnie, powinniśmy wyposażyć się w elektronarzędzia umożliwiające przecinanie materiału. Służy do tego:

  • pilarka tarczowa – umożliwia wzdłużne lub skośne nacinanie drewna i materiałów drewnopochodnych, przy czym warto dokupić ukośnicę, dzięki której uzyskamy równe wykończenie powierzchni,
  • wyrzynarka, która jest przeznaczona do cięcia krzywoliniowego, w tym po okręgu bądź pod określonym kątem – sprzęt RYOBI wyposażono między innymi w zintegrowany laser, który zapewnia optymalną widoczność linii cięcia.

Także piły łańcuchowe  to dobry wybór, jeśli chodzi o elektronarzędzia do drewna. Służą one nie tylko do obróbki surowego materiału. Za ich pomocą przytniemy również elementy pozwalające na budowę ogrodzenia czy altanki ogrodowej.

Niezwykle przydatne elektronarzędzie, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienne majsterkowanie to wiertarko-wkrętarka. Pozwala ona w szybki i łatwy sposób wkręcić albo wykręcić śrubki, co przydaje się np. przy składaniu mebli, ale także wykonać, rozwiercić czy pogłębić otwory okrągłe, aby na przykład umieścić w nich łączniki – to z kolei przydaje się,  kiedy samodzielnie tworzymy meble. Dla lepszego komfortu podczas pracy i zwiększenia bezpieczeństwa operatora w wiertarko-wkrętarce od RYOBI zastosowano 2 biegi oraz uchwyt samozaciskowy.

Mężczyzna stoi w domowym warsztacie, trzymając akumulatorową wiertarko-wkrętarkę

Wygładzanie powierzchni – jaki sprzęt RYOBI wybrać?

Do wyrównania powierzchni mebli, aby wyglądały one estetycznie, służy szlifierka do drewna. Za jej pomocą także oczyścimy powierzchnie z brudu i nadamy materiałowi wymaganą grubość. Do wyboru mamy różne rodzaje takich sprzętów – w ofercie RYOBI znajduje się na przykład szlifierka taśmowa do drewna, która posiada beznarzędziową regulację osłony tarczy oraz 3-pozycyjny uchwyt boczny. W dodatku urządzenie ma dużą wydajność, do 700 g zeszlifowanego materiału na godzinę.

Narzędzia do rzeźbienia w drewnie to przydatne akcesoria w pracy stolarza-amatora

Aby odpowiednio ukształtować materiały z drewna i nadać im wyjątkowego wyglądu, możemy posłużyć się takimi akumulatorowymi sprzętami, jak:

  • strug – pozwala łatwo obrobić skrawaniem duże powierzchnie między innymi dzięki zastosowaniu prowadnicy bocznej,
  • frezarka – za jej pomocą utworzymy rowki albo natniemy gwinty.

Czytaj więcej na temat elektronarzędzi do obróbki drewna.

Do obróbki drewna służy cała gama narzędzi ręcznych oraz elektronarzędzi. W przypadku tych ostatnich warto wybierać urządzenia akumulatorowe RYOBI. Cechuje je wysoka jakość wykonania, wieloletnia wytrzymałość oraz wyposażenie w szereg systemów i funkcji wpływających na duży komfort w trakcie pracy i zapewniających wysoki poziom bezpieczeństwa.

 

Dodaj komentarz