Meble ogrodowe jako istotny element aranżacji ogrodu

Meble ogrodowe jako istotny element aranżacji ogrodu

Wszyscy marzymy o pełnej gamie pięknych mebli ogrodowych. Nie ma jednak sensu inwestować w duży stół ogrodowy do obiadu, jeśli mamy zamiar wypić tylko lemoniadę, a po południu zjeść ze znajomymi lekką przekąskę. Do tego wystarczy prosty stolik ogrodowy.
Z drugiej strony, jeśli mamy w zwyczaju urządzać letnie grille ze wszystkimi sąsiadami, duży stół ogrodowy jest niezbędny. I odwrotnie, jeśli chcemy tylko się opalać, ale bez basenu, to być może krzesło, sofa lub ławka ogrodowa wystarczą, aby urządzić kącik do opalania i czytania. Wystarczy tylko jeszcze dodać osłonę chroniącą przed słońcem.
Dlatego przed zakupem mebli ogrodowych należy zadać sobie pytanie, jakie są nasze rzeczywiste potrzeby.
Aby zaopatrzyć się w odpowiednie meble ogrodowe, trzeba kierować się rozsądkiem i zawsze pamiętać o wymiarach tarasu, balkonu czy ogrodu. I tak, miejsce, w którym mamy zamiar ustawić meble ogrodowe, będzie miało również wpływ na wielkość dobieranych mebli ogrodowych.
Nie wybieramy tego samego stołu ogrodowego i tych samych krzeseł na duży taras, co na mały balkon. Jedni będą preferować szerokie siedziska i duże okrągłe stoły, a drudzy zdecydują się na praktyczne meble, takie jak krzesła ogrodowe składane lub stoliki umieszczone na balustradzie.
Musimy nie tylko wziąć pod uwagę wielkość dostępnej przestrzeni, ale także to, co już tam jest, czyli donice, parasol, magazyn ogrodowy .
Chodzi o to, aby nie ładować mebli na zewnątrz, ale czuć się tam jak w domu. Aby uniknąć błędów, najlepiej dokonać pomiarów miejsca przed zakupem wybranych mebli ogrodowych.
Aby wybrać odpowiednie meble ogrodowe, należy pomyśleć jednak o ich trwałości i dobierać je jak meble do domu, stawiając na ich długowieczność.
Lepiej zainwestować trochę więcej i nabyć meble do ogrodu takie, które będzie można użytkować dłużej. Lata mijają z dużą prędkością i z pewnością będziemy zachwyceni, że zdecydowaliśmy się na naturalny kolor zamiast jaskrawej czerwieni, która już nie będzie nam odpowiadała następnego lata. Ponadto zawsze będziemy mieć możliwość odświeżenia dekoracji zewnętrznej, zmieniając dywaniki, poduszki lub świece.
Na przykład droższe w zakupie meble ogrodowe z drewna tekowego charakteryzują się niezawodną długowiecznością w przeciwieństwie do mebli ogrodowych wykonanych z polipropylenu. Dzięki zastosowaniu naturalnego surowca meble z drewna tekowego charakteryzują wysokie walory estetyczne, które dodają aranżacji ogrodu nuty luksusu.
Należy pamiętać, że strefa relaksu to obowiązkowa pozycja w ogrodzie, by cieszyć się pięknymi dniami na świeżym powietrzu. Dlatego w zależności od wielkości ogrodu i dostępnych możliwości za pomocą właściwie dobranych mebli ogrodowych można stworzyć inspirującą strefę relaksu, która będzie spełniała wszystkie nasze wymagania.
Jeśli w ogrodzie znajduje się basen, można umieścić obok niego kilka leżaków i kilka niskich stolików, a może jeszcze jakieś poduszki podłogowe. Jeśli lubicie siedzieć na trawie, można postawić pergolę, która ochroni przed słońcem i stworzy przytulny kącik z sofą ogrodową, kilkoma poduszkami i kilkoma leżakami, a ogród stanie się bardzo wygodnym miejscem do wypoczynku.
Wreszcie, aby stworzyć zewnętrzny salon swoich marzeń, należy słuchać swoich pragnień i podążać za inspiracjami dekoracyjnymi. Może to być retro, pop lub styl klasyczny. Jeśli zdecydujecie się na drewniany stół ogrodowy do wspólnego śniadania i grillowania, należy słuchać siebie, nawet jeśli będzie on wymagał więcej konserwacji niż jego metalowy sąsiad.
Zawsze trzeba pamiętać o podstawowych elementach, które należy wziąć pod uwagę, o trwałości, solidności, użyteczności … ale nigdy nie należy zapominać o poczuciu własnego gustu.
Zaletą mebli ogrodowych jest to, że nawet jeśli są neutralne, można je ozdobić równie łatwo, jak mebel wewnętrzny, wystarczy dodać kilka poduszek, tacę, ładną roślinę … a ogród zmieni się w wygodne i stylowe miejsce wypoczynku.

Dodaj komentarz