Sofa skandynawska – ilu osobowa?

Sofa skandynawska – ilu osobowa?

Sofy skandynawskie od lat cieszą się rosnącą popularnością. Ich wielką zaletą jest prostota, komfort, elegancja i subtelność. W salonach urządzanych w stylu skandynawskim stanowią najważniejszy mebel, ale sprawdzają się również w pomieszczeniach urządzanych w stylu nowojorskim, glamour, rustykalnym czy klasycznym. Duży wybór modeli różniących się formą i kolorystyką sprawia, że można z powodzeniem dopasować je do najróżniejszych wnętrz. Ilu osobowe sofy skandynawskie są najlepsze w konkretnych warunkach? Poniżej znajdują się podpowiedzi.

Dwuosobowa sofa z funkcją spania

Dwuosobowa sofa skandynawska z funkcją spania stanowi popularne rozwiązanie w przypadku kawalerek, małych salonów i nieustawnych pomieszczeń, w których kanapa pełni nie tylko funkcję wypoczynkową, ale również jest łóżkiem dla gospodarzy. W małych pomieszczeniach duża ilość masywnych mebli robi przytłaczające wrażenie i sprawia, że pomieszczenie jest mniejsze nie tylko pod względem optycznym, ale również pozbawione cennej przestrzeni użytkowej. W związku z tym warto ograniczyć ilość mebli do absolutnego minimum i wybrać najmniejszą kanapę. Należy też uwzględnić wymiary kanapy po rozłożeniu, aby poruszanie się po pomieszczeniu w nocy wciąż było komfortowe.

Trzyosobowe sofy skandynawskie – idealne do średnich salonów

Trzyosobowe sofy skandynawskie stanowią częsty wybór w przypadku rodzin z jednym dzieckiem i średniej wielkości salonów. Z zależności od wybranego modelu i koloru mogą wnieść do pomieszczenia więcej elegancji, ekskluzywności lub wrażenia przestronności, a przy okazji stanowią idealne miejsce wypoczynkowe. Bardzo często ustawiane są pod dłuższą ścianą i naprzeciwko telewizora, sprawiając, że cała rodzina może zgromadzić się na jednej kanapie na czas seansu. Jeśli chodzi o trzyosobowe kanapy skandynawskie z funkcją spania, mogą okazać się dodatkowym miejscem do spania dla gości, ale również dla domowników. Znajdą więc zastosowanie nie tylko w salonie, ale również w sypialni czy w pokoju dziecięcym.

Czteroosobowe kanapy i narożniki

Ten wariant produkowany jest przede wszystkim z myślą o dużych, przestronnych salonach,  w których większa ilość mebli nie zabiera większości przestrzeni. Skandynawskie narożniki cechują się drewnianymi nóżkami, co dodatkowo nadaje im lekkości, a w związku z tym pomieszczenie wcale nie wygląda na nadmiernie umeblowane. Jest to szczególnie dobry wybór w przypadku dużych rodzin, ale również ludzi, którzy chętnie przyjmują u siebie gości. W ten sposób problem usadzenia ich przy wspólnym stoliku kawowym rozwiązuje w większości przypadków jeden mebel. O ile w małych salonach duże kanapy nie są zbyt praktyczne i często wpływają na komfort poruszania się po pomieszczeniu, o tyle w dużych wyróżniają się funkcjonalnością. Często w przypadku czteroosobowych kanap i odpowiednio dobranych narożników nie ma już potrzeby, aby w salonie ustawiać dodatkowe pufy, fotele czy krzesła, przez co cała aranżacja może być bardziej spójna.

Dodaj komentarz