Jaką sofę wybrać do ogrodu, na taras i balkon?

Jaką sofę wybrać do ogrodu, na taras i balkon?

Wiosna w końcu zawitała, a wraz z nią słoneczne i ciepłe dni. To idealny czas, żeby odświeżyć ogród, taras, lub balkon i przygotować sobie kącik wypoczynkowy. Jak się do tego zabrać? Wbrew pozorom nie potrzebujesz wiele. Wystarczy, że dobierzesz wygodną sofę ogrodową i funkcjonalny stolik. Jaką sofę wybrać do ogrodu, na taras i balkon? 

Czy materiał ma znaczenie? 

W pierwszej kolejności musimy określić, w którym miejscu sofa ogrodowa ma stać. Od tego będzie zależał materiał mebla. Jeśli na przykład ustawimy sofę w ogrodzie, w miejscu, gdzie nie ma daszku, to musimy postawić na materiał, który jest odporny na deszcz. Dzięki temu sofa nie ulegnie zniszczeniu i nie będziemy musieli chować jej na czas deszczu i gorszej pogody. Natomiast na tarasie lub balkonie, który jest osłonięty od wiatru i deszczu, bardzo dobrze sprawdzą się siedziska materiałowe. Na przykład wygodne pufy lub sofy z poduchami. Jak więc widzisz, materiał sofy ogrodowej ma duże znaczenie i musisz go dopasować do miejsca usytuowania mebla. 

Sofa ogrodowa – jak dobrać rozmiar? 

W przypadku większego ogrodu spokojnie możemy postawić na cały komplet mebli ogrodowych. Duża sofa ze stołem i dodatkowymi krzesłami to idealny zestaw do przyjmowania gości, organizowania imprez w ogrodzie, czy po prostu spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Jednak takie rozwiązanie niekoniecznie sprawdzi się na mniejszym tarasie, czy balkonie. 

Choć balkony w budynkach nie dają wielkiego pola do popisu, to wybierając odpowiednią sofę, możemy je bardzo stylowo urządzić. Do małego balkonu idealnie nada się pufa narożnikowa. Takie rozwiązanie jest wygodne i estetyczne. Zapewnia miejsce do siedzenia dla jednej, lub dwóch osób. Co więcej, tworzy przytulny klimat. Z kolei na tarasie możesz ustawić szezlong ogrodowy lub mini sofę, która zapewni miejsce dla dwóch/trzech osób. Stylowe i wysokiej jakości sofy ogrodowe znajdziesz na https://9design.pl/

Łatwość czyszczenia i dodatkowe funkcje

Wybierając sofę ogrodową, warto zwrócić uwagę na łatwość czyszczenia mebla i dodatkowe funkcje, takie jak na przykład rozkładanie. Pamiętaj, że sofa ogrodowa lubi się brudzić. Szczególnie jeśli stoi pod gołym niebem. Jeśli więc nie chcesz spędzać wielu godzin na czyszczeniu mebla, za to cieszyć się jego estetyką, to warto postawić na modele łatwe w utrzymaniu. Na przykład meble ogrodowe rattanowe wystarczy tylko przetrzeć ściereczką. 

Podobnie w przypadku zabiegów konserwacyjnych. Najwięcej pielęgnacji wymagają sofy z drewnianą podstawą. Pamiętaj, że trzeba je regularnie zabezpieczać przed działaniem wody i wilgoci. Podobnie w przypadku materiałowych dodatków, które należy chronić przed deszczem. W innym przypadku mogą na przykład zgnić. 

Dodaj komentarz