Wnętrze w stylu modern classic – czym się wyróżnia? 

Wnętrze w stylu modern classic – czym się wyróżnia? 

Czy elegancja i klasyka może iść w parze z nowoczesnością? Jak najbardziej! Za przykład możemy podać styl modern classic. Wnętrza w tej aranżacji wyróżniają się luksusem i elegancją, jednocześnie nowoczesnością i funkcjonalnością. Czym dokładnie jest styl modern classic i jak urządzić w nim mieszkanie? 

Czym wyróżnia się styl modern classic? 

Styl modern classic to pomost między klasyką a nowoczesnością. Wnętrza w tym stylu wyposażone są w antyczne, klasyczne i ciężkie elementy, które połączone są z minimalistycznymi dodatkami. Kluczem do idealnej aranżacji jest równowaga i wyważenie. Żeby urządzić mieszkanie w stylu modern classic, potrzebne jest wyczucie i umiar. Nie wystarczy postawić kilku starych mebli. Wnętrza modern classic są wyważone i harmonijne. Idealnie komponują to co klasyczne, z tym co nowoczesne. Jakie są znaki rozpoznawcze stylu modern classic i jak urządzić w nim mieszkanie? 

Jak urządzić mieszkanie w stylu modern classic? Mniej znaczy więcej 

Podstawą aranżacji modern classic są jasne i monochromatyczne ściany. Możemy postawić na klasyczną biel, ale także beże, kremy, czy delikatne szarości. Taka paleta kolorystyczna jest najlepszą bazą do urządzenia mieszkania w stylu modern classic. Następnie rozwijamy ją za pomocą wyrazistych akcentów i ciemniejszych barw. Idealne są na przykład dodatki w kolorze bordo, malinowego różu, szmaragdowej zieleni, szafiru, czy granatu. 

Bardzo ważne są także harmonijne formy mebli. W przypadku stylu modern classic łączy się ze sobą klasyczne elementy, z prostymi i minimalistycznymi fasonami. Głównym elementem może być na przykład komoda z ciemnego drewna, czy szafa z barokowymi liniami. Pamiętaj jednak, że wtedy warto postawić na minimalistyczną i gładką kanapę. Możesz ją za to przyozdobić gobelinowymi poduszkami. Z kolei przy masywnym i klasycznym stole świetnie będą wyglądać delikatne i proste krzesła. 

Modern classic to także szlachetne materiały, na przykład eleganckie drewno, kamień, szczególnie marmur, skóra, czy tkaniny kojarzące się z luksusem. Bardzo dobrze będą wyglądać wszelkie aksamity, zamsze i welury. Przy wyborze dodatków, pamiętaj cały czas, że, kluczem jest równowaga, a mniej znaczy więcej, dlatego nie przesadzaj z ciężkimi i dekoracyjnymi dodatkami. Przy dwóch cięższych meblach idealnym uzupełnieniem będzie kilka poduszek i elegancka, klasyczna lampka. Dobrym pomysłem są także ciężkie, welurowe, ale gładkie zasłony. Taki dodatek jest spoiwem całej aranżacji i podkreśla jej charakter. 

Dodaj komentarz