Szafka wisząca, czy stojąca?

Szafka wisząca, czy stojąca?

Dobór mebli do wnętrza wiąże się z trudną decyzją, jakiej koncepcji zaufać: praktycznej, czy wizualnej. Idealnym rozwiązaniem byłoby, gdyby obydwie strategie można połączyć, tworząc pomieszczenie, wypełnione gustownymi meblami, które spełniają wymogi użytkowe. O ile połączenie funkcjonalności z estetyką bywa często trudne, o tyle dobór szafek wiąże się z nim wręcz automatycznie. Szafka: mebel o niezwykle szerokim zakresie zastosowania, mogący pomieścić wszystko, możliwy do umieszczenia w każdym pomieszczeniu. Jak dobrać szafkę, aby była praktyczna, a jednocześnie doskonale prezentowała się we wnętrzu? Szafka powinna być stojąca, czy lepiej umocować ją do ściany? Odpowiedzią na pytania powinno być przede wszystkim wnętrze, w którym szafka będzie umieszczona, jego koncepcja stylistyczna oraz wielkość.

Praktyczna szafka stojąca

Szafka stojąca może służyć za mebel, w którym przechowujemy najróżniejsze drobiazgi, część garderoby, przybory związane z hobby, naczynia, obuwie. Szafka powinna być przede wszystkim pojemna. Jeśli chodzi o wersję stojącą, powinna zostać doskonale dopasowana pod katem rozmiaru. Warto zwrócić uwagę na głębokość szafki. Szafka stojąca może być wykonana zarówno w wersji płytkiej, gdzie głębokość nie przekracza 36 cm lub w wersji głębokiej, sięgającej 60 cm. Dobierając mebel, proszę dokładnie zmierzyć przestrzeń, w której szafka będzie umieszczona. Szafki nie wyglądają korzystnie, gdy są umieszczone pojedynczo, bez towarzystwa innych mebli. Warto zestawić ją z meblami z tej samej kolekcji lub w takim samym stylu, koncepcji kolorystycznej.

Szafka wisząca gdy mniej miejsca

Szafki, które można przytwierdzić do ściany, są niezwykle praktyczne w niedużych pomieszczeniach, w których każdy centymetr się liczy. Wiszące szafki sprawdzają się przede wszystkim w kuchni, w łazience oraz w niedużym przedpokoju. Nawet płytką szafkę na buty można zawiesić na ścianie, tworząc pod nią miejsce przechowywania par, których aktualnie używamy. Szafka wisząca sprawdzi się również w salonie, gdzie z kilku mebli można stworzyć ciekawą, modną koncepcję, łączącą kilka szafek w geometryczne formy. Szafka wisząca z reguły nie jest głęboka, dlatego pomieści nieco mniej niż szafka stojąca. Kolorystykę najlepiej dobierać pod kątem koloru ścian oraz pozostałych mebli w pomieszczeniu. Ciekawym, nowoczesnym i praktycznym w zastosowaniu pomysłem jest wybór szafki na kółkach. Taki mebel przyda się nie tylko w biurze. Łatwość przemieszczania szafki to zdecydowany jej atut.

Dodaj komentarz