Jaki wybrać kredyt na remont

Jaki wybrać kredyt na remont

Zamiar wykończenia nieruchomości w stanie deweloperskim albo przeprowadzenia remontu w mieszkaniu niesie za sobą znaczne środki na realizację tych inwestycji. W obu przypadkach zazwyczaj nie można sfinansować przedsięwzięcia z własnych pieniędzy.

Kredyt na remont mieszkania jest opcją dla wielu Polaków. Jeśli prace remontowe sprowadzają się tylko do niewielkiego odświeżenia lokalu wówczas rozwiązaniem dostatecznym może być skorzystanie z karty kredytowej lub zaciągnięcie debetu na koncie. W przeważającej liczbie przypadków zakres prac przeważa jednak zwykłą rewitalizację i wtedy należy rozważyć inne rozwiązania.

Kiedy wziąć kredyt gotówkowy?

W przypadku niewielkiej inwestycji remontowej, rzędu od kilku do kilkunastu tysięcy złotych można rozważyć opcję wzięcia kredytu gotówkowego. Zaletą tego produktu bankowego jest szybkość realizacji i okres finansowania, który może sięgać nawet do 120 miesięcy. Aby otrzymać taki kredyt, należy dopełnić jedynie kilku prostych formalności. Bank będzie wymagał potwierdzenia danych osobowych i zaświadczenia o dochodach. Często o taki kredyt można ubiegać się bez konieczności wizyty w banku, ponieważ można złożyć wniosek online. Jednak kredyt gotówkowy ma też jedną, dużą wadę. Jest najdroższą opcją spośród dostępnych produktów, ponieważ Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania może sięgać nawet kilkudziesięciu procent.

Kredyt hipoteczny rozwiązaniem dla dużych remontów

Jeśli w grę wchodzi zaangażowanie większej sumy pieniędzy na pokrycie przedsięwzięcia remontowego rozsądną opcją będzie ubieganie się o kredyt hipoteczny. Żeby go otrzymać należy być właścicielem nieruchomości, która nie może być obciążona hipoteką. Kredyt hipoteczny ma jedną, główną zaletę – jest najtańszą formą finansowania zewnętrznego. Aby został przyznany trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość, ponieważ jego otrzymanie jest poprzedzone szeregiem formalności. Poza standardowymi procedurami tj. wypełnienie wniosku kredytowego, potwierdzenie tożsamości i osiąganych dochodów, należy dokonać również innych czynności np. przedstawienia kosztorysu czy odpisu z księgi wieczystej.

O czym pamiętać biorąc kredyt na remont?

Zanim dojdzie do podjęcia decyzji o wyborze opcji kredytowej, należy dokładnie przeanalizować koszty wszystkich prac i zakupów, które będą z tym związane. Czasem warto jest wziąć większy kredyt na remont niż ryzykować, że zabraknie środków. Wiązałoby się to z podwyższeniem kwoty kredytu i ponownym analizowaniem zdolności kredytowej. Może to nastręczać dodatkowych i niepotrzebnych nerwów. Nie warto również maksymalnie wydłużać okresu spłaty, bo w przypadku niskich rat niepotrzebnie można narazić się na większe odsetki.

Dodaj komentarz