Bezramowa zabudowa balkonu – jakie ma zalety? 

Bezramowa zabudowa balkonu – jakie ma zalety? 

Zabudowany balkon stwarza szereg nowych możliwości. Dzięki temu rozwiązaniu możesz uzyskać dodatkową przestrzeń mieszkalną, zrobić ogród całoroczny i cieszyć zielenią. To także skuteczny sposób na wyciszenie mieszkania i zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem. Jakie zalety ma bezramowa zabudowa balkonu? Zobacz, dlaczego warto na nią postawić. 

Czym wyróżnia się bezramowa zabudowa balkonu? 

Przy bezramowych zabudowach balkonowych stosuje się tafle szkła hartowanego o grubości 6,8 lub 10 mm. Nie ma w nich profili pionowych, które znajdziemy w zabudowie ramowej. Co ważne, poszczególne elementy zabudowy są od siebie niezależne. Szkło hartowane to bardzo wytrzymały materiał. Nie jest podatne na działanie warunków atmosferycznych, co więcej, w razie stłuczenia nie stanowi zagrożenia. 

Decydując się na system bezramowy, możesz ułożyć okna w taki sposób, aby tworzyły one zupełnie niewidoczną i jednolitą płaszczyznę. Po złożeniu paneli w systemie bezramowym powstaje wąski szklany pakiet, który jest umiejscowiony na jednej ze ścian bocznych balkonu. W ten sposób możesz uzyskać swobodny przepływ powietrza w pogodne i słoneczne dni. Szklane tafle możesz zamontować w prowadnicach na suficie i posadzce, lub na suficie i poręczy balustrady. 

Jakie zalety ma bezramowa zabudowa balkonu? 

Bezramowa zabudowa balkonu ma wiele zalet. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Bezramowa zabudowa balkonu przede wszystkim jest funkcjonalna. Zapewnia także komfortowe korzystanie z balkonu o każdej porze roku. Natomiast otwierane szklane panele przekładają się na łatwe utrzymanie zabudowy w czystości. Bezramowa zabudowa balkonu jest szczelna, dzięki specjalnym uszczelkom wykonanym z tworzywa sztucznego. Taki rodzaj zabudowy nadaje się zarówno na balkony prostokątne, jak i zaokrąglone. Panele szklane bez problemu przejeżdżają po łukach oraz narożach.

Dlaczego warto zabudować balkon? 

Marzysz o ogrodzie całorocznym? Chcesz stworzyć zielony kąt do wypoczynku i przyjmowania gości? Właśnie takie rzeczy możesz zyskać, decydując się na zabudowę balkonu. Takie rozwiązanie pozwoli Ci na stworzenie dodatkowej przestrzeni użytkowej w mieszkaniu. Szklana zabudowa balkonu jest świetną izolacją termiczną. Na takim tarasie możesz przesiadywać przez cały rok, bez względu na pogodę. Dzięki temu masz także szansę na zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem mieszkania. Co więcej, na zabudowanym balkonie możesz stworzyć ogród zimowy. W takim miejscu panuje optymalna temperatura do sadzenia ziół, kwiatów, a nawet warzyw i owoców. Na balkonie ze szklaną zabudową możesz posadzić małe pomidorki, czy truskawki. 

Co więcej, szklana zabudowa stanowi również izolację akustyczną. Jeśli więc chcesz odciąć się od hałasów ulicy, to szklana zabudowa balkonu Ci w tym pomoże. Tym sposobem możesz także ograniczyć wpadanie kurzu i pyłu do mieszkania. Z takiej zalety skorzystają szczególnie alergicy. Jak więc widzisz, szklana zabudowa balkonu to korzystne rozwiązanie z wielu względów.   

Dodaj komentarz