Co piszczy w ogrodzie?

Co piszczy w ogrodzie?

Ogrodnictwo to wspaniała pasja i hobby dla osób, które lubią pielęgnować i zajmować się różnego rodzaju roślinami. Niestety praca ta wymaga cierpliwości, dokładności, a także poświęcenia i mnóstwo włożonego w nią serca. Rośliny są bardzo delikatne i nie wszystkie dostosowane są do ciepłego klimatu lub tylko do mroźnego. Niektóre rośliny wymagają jedynie słońca, inne zaś lubią deszcz, a nawet minusowe temperatury. Nie wszystkim roślinom odpowiada w danym momencie to samo, dlatego należy odpowiednio o nie zadbać.

W tym wypadku z pomocą przychodzi nam agrowłóknina. Jest to materiał, który w zależności od swojego koloru pozwala ochronić roślinę przed mrozem, bądź przed słońcem, w zależności od zapotrzebowania. Materiał ten wykonany jest z włókien polipropylenowych, które są mocno ze sobą posplatane. Ma nieregularną strukturę, dzięki której jest przepuszczalna przez wodę. Dzięki swojej budowie, powietrze jest nieustannie doprowadzone do gleby i roślin, co powoduje ich odpowiedni wzrost. Agrowłóknina może mieć kolor biały, czarny, brązowy lub zielony. Najczęściej w ogrodnictwie stosuje się kolor biały, który zapobiega marznięciu roślin podczas przymrozków.

W walce z chwastami

Bardzo dużo ludzi podczas pracy w ogrodzie czuję się odprężonym i oderwanym od problemów dnia codziennego. Nikt jednak nie lubi walki z chwastami, które bardzo często są syzyfową pracą, ponieważ nawet jeśli raz się ich pozbędziemy, za jakiś czas znowu wyrosną, dlatego tak ważne jest, żeby nie zaniedbać ogrodu, ponieważ chwasty potrafią szybko go zniszczyć, a poza tym wyglądają bardzo nieestetycznie. Agrowłóknina podobnie jak agrotkanina jest w stanie poradzić sobie z chwastami, jednak nie jest głównie do tego przystosowana. Dzięki swoim właściwościom ma działanie chwastobójcze, co sprawia, że używanie nawozów nie jest konieczne, a nawet jest zbędne. Nie zanieczyszcza środowiska w przeciwieństwie do wielu nawozów, zwłaszcza tych fosforanowych.

Same zalety

Agrowłóknina przystosowana jest głównie do ochrony roślin. W mroźne dni chroni rośliny przed przymrozkami, natomiast w duże upały chroni przed słońcem. Najlepiej sprawdza się z korą, przez to, że ma małą gramaturę, bo jedynie 50g/m2. Kora jest lekka, dzięki czemu nie naciska na glebę, co w połączeniu z cienką agrowłókniną pozwoli glebie oddychać. Dodatkowo agrowłóknina wspomaga regulację wilgotności podłoża. Jest odporna na procesy gnilne, a przez wysoką odporność na promienie słoneczne, nie ulega tak szybko zniszczeniu. Dzięki swojej strukturze chroni również rośliny przed silnymi opadami deszczowymi.

Dodaj komentarz