Co warto wiedzieć o manikiurze hybrydowym?

Co warto wiedzieć o manikiurze hybrydowym?

Wszystkie kobiety chcą dobrze wyglądać niezależnie od okoliczności. Staramy się dbać o swój wizerunek najlepiej jak potrafimy. Duże znaczenie odgrywają detale. Choć z pozoru nieistotne szczegóły są niewidoczne, tak naprawdę rzucają się w oczy i mogą stanowić interesujące dopełnienie stylizacji. Jest tak w przypadku paznokci.

Zalety hybrydy na paznokciach

Niektóre panie wybierają manicure hybrydowy, który cieszy się dużą popularnością. Z pewnością jest tak ze względu na to, że wykonuje się go bardzo szybko, sprawnej kosmetyczce wystarczy 20 minut, aby hybryda na paznokciach trzymała się przez jakieś 3 tygodnie. Czasami decydujemy się na to, aby wykonywać hybrydę samodzielnie. Musimy w tym celu kupić lampę utwardzającą, odpowiednie preparaty i frezarkę z dobrymi frezami. Często wszystkie te elementy możemy kupić razem w komplecie. Zastanawiamy się być może, jaki manicure byłby dla nas najlepszy, bo dopóki nie spróbujemy różnych metod, nie przekonamy się o tym. Czasami chcemy mieć paznokcie zupełnie wyjątkowe. Kiedy indziej zależy nam na klasycznej prostocie. Trzeba przyznać, że ponadczasowe kolory nigdy nie wychodzą z mody. Obecnie wzornictwo jest naprawdę bogate, dlatego możemy zdecydować się na bardzo ekstrawagancki manicure. Wiele pań jednak stawia na to, co proste, ponieważ tkwi w tym wielka siła. Wielką zaletą manicure hybrydowego jest to, że możemy wykonać go samodzielnie, po dwóch – trzech tygodniach ściągnąć i zrobić od nowa.

Bezpieczne ściąganie hybrydy

Najlepiej ściągać hybrydę przy pomocy frezarki, ale niektóre panie decydują się na aceton. Trzeba nasączyć acetonem wacik i następnie przytrzymać go kilka minut na paznokciu. Potem drewnianym patyczkiem należy usunąć cały lakier. Wcześniej oczywiście należy zmatowić powierzchnię płytki pilnikiem o niskiej gradacji. Niektóre panie zastanawiają się czy hybryda niszczy paznokcie. Oczywiście wiele tutaj zależy od indywidualnych cech danej kobiety. Może się okazać, że cienka płytka będzie źle tolerowała wszelki manicure i trzeba będzie z niego zrezygnować, dlatego tak bardzo ważne jest wzmocnienie paznokci, dostarczanie sobie witamin, mikroelementów, szczególnie w diecie, a jeśli trzeba to w suplementacji, żeby nasze paznokcie były trwałe i mocne. Jeżeli są słabe to lepiej podarować sobie wszelkie zabiegi, które mogą jeszcze bardziej zniszczyć ich strukturę. Jeżeli nigdy nie robiłyśmy sobie manikiuru samodzielnie to warto przekonać się, że wcale nie musi być to trudne, a dzięki temu możemy sporo zaoszczędzić.

Dodaj komentarz