Czy mieszalnik do betonu przyda się w Twojej firmie budowlanej?

Czy mieszalnik do betonu przyda się w Twojej firmie budowlanej?

Prowadząc firmę budowlaną, z całą pewnością niejednokrotnie zastanawiałeś się, w jaki sposób unowocześnić swoją działalność. Na pewno jednym z najlepszych rozwiązań, są tutaj zawsze odpowiednio przemyślane inwestycje w sprzęt budowlany. Dobrze dopasowane do potrzeb firmy maszyny i narzędzia, potrafią skutecznie usprawnić codzienną pracę, zapewniając zwiększenie dochodów firmy, jak również ułatwienie codziennej pracy dla zatrudnionych pracowników. Wśród różnorodnych narzędzi i maszyn przydatnych w firmach budowlanych, znajduje się także mieszalnik do betonu. Jest to specyficzna forma łyżki montowanej do ładowarki kołowej, która posiada specjalny, wewnętrzny mieszalnik, zapewniający możliwość mieszania betonu bezpośrednio na placu budowy.

Mieszalnik do betonu i jego działanie.

Aby w ogóle móc określić, czy w twojej firmie potrzebny będzie mieszalnik do betonu, trzeba w pierwszej kolejności zastanowić się nad paroma kwestiami. Pierwszą i w zasadzie najważniejszą z nich, jest kwestia tego, czy w twojej firmie na co dzień wykorzystywany jest beton. Jeśli jest, a co więcej, jeśli wykorzystuje się go bardzo dużo, to najprawdopodobniej, będzie to dobra inwestycja. Trzeba tutaj jednakże przeanalizować kwestię tego, czy zachodzi konieczność mieszania dużych ilości betonu jednorazowo. Warto sprawdzić także czy wcześniej, dość często korzystaliśmy z usług betoniarni. Inwestując bowiem w mieszalnik do betonu, będziemy mogli całkowicie uniezależnić się od betoniarni, czy też małej betoniarki, która nie zawsze będzie w stanie przygotować takie ilości betonu, jakich potrzebujemy.

Samo działanie mieszalnika jest zaś bardzo proste. Do wnętrza łyżki z mieszalnikiem wsypuje się niezbędne składniki na beton w wybranych proporcjach, a następnie wystarczy uruchomić mieszalnik. Jest on napędzany hydrauliką ładowarki, wobec czego nie potrzebujemy dostępu do prądu elektrycznego na terenie budowy. W zależności od ilości przygotowywanego betonu będzie on gotowy maksymalnie w ciągu 30 minut. Najlepszą wydajność w stosunku do czasu przygotowywania uzyskuje się w przypadku załadunku łyżki maksymalnie do 75% jej całej pojemności. Więcej oczywiście też można, jednakże będzie to już nieproporcjonalnie wydłużać czas przygotowania betonu.

Korzyści płynące z posiadania własnego mieszalnika do betonu.

Oczywiście własny mieszalnik do betonu będzie zapewniać na także konkretne korzyści. Nie tylko do strony działania i funkcjonowania samego przedsiębiorstwa, ale także korzyści dla pracowników, poprzez ułatwienie ich codziennej pracy. Najważniejsze korzyści w tym przypadku będą następujące:

  • Można samodzielnie przygotowywać beton na budowie, co znacznie obniża koszty
  • Beton może być przygotowany w dowolnych ilościach, ograniczonych jedynie pojemnością posiadanej łyżki z mieszalnikiem
  • Możliwe jest przygotowywanie betonu suchego, półsuchego, oraz mokrego, w zależności od konkretnych potrzeb
  • W trakcie mieszania betonu można przemieszczać się ładowarką
  • Wymieszany beton możemy bezproblemowo dystrybuować nawet po bardzo rozległym trenie budowy. Nie trzeba w tym celu korzystać z taczek. Ładowarka podjedzie wszędzie tam, gdzie potrzeba betonu.
  • Utrzymanie mieszalnika w czystości jest banalnie wręcz proste.
  • Ponadto, ładowarka z zamontowanym mieszalnikiem nie trafi swojej podstawowej funkcjonalność. W dalszym ciągu możemy ją stosować do załadunku sypkich materiałów budowlanych.

Jak więc widać dość wyraźnie, mamy tutaj do czynienia z urządzeniem, które znacznie poszerza funkcjonalność posiadanej przez nas ładowarki, a to zawsze będzie bardzo korzystne dla każdej firmy. Jeśli więc w Twojej firmie regularnie, na bieżąco wykorzystuje się stosunkowo spore ilości betonu, to mieszalnik do betonu jak najbardziej będzie dobrą inwestycją.

Dodaj komentarz