Dlaczego cegła z rozbiórki jest tak popularna?

Dlaczego cegła z rozbiórki jest tak popularna?

Trendy aktualnie dominujące w aranżacji wnętrz nie ograniczają się już tylko do niebanalnych zestawień kolorów czy nieszablonowych mebli. Obecnie to cegła z rozbiórki święci największe triumfy na rynku materiałów wykończeniowych. Dlaczego jest tak popularna? Czym się wyróżnia i gdzie warto ją stosować? Sprawdź nasz poradnik.

Najważniejsze zalety cegły z rozbiórki

Dobrej jakości cegła z rozbiórki jest wyjątkowo solidna, trwała i odporna na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Jej kolejnym atutem jest naturalność oraz ekologiczność. Płytki ceglane niezwykle długo zachowują swoje pierwotne właściwości, dzięki czemu nie trzeba się obawiać wyblaknięcia pierwotnego koloru nawet w miejscach silnie nasłonecznionych. Cegła z rozbiórki pięknie załamuje też naturalne światło i daje tym samym ciekawy trójwymiarowy efekt na ścianie.

Naturalna cegła z rozbiórki to materiał, który w łatwy i szybki sposób można poddać metamorfozie. Bez dużych nakładów finansowych, płytki ze starej cegły wystarczy pomalować na dowolnie wybrany kolor, aby uzyskać zupełnie inny efekt.

Dlaczego warto stosować cegłę z rozbiórki do wykończenia wnętrza?

Płytki z cegły rozbiórkowej są wyjątkowo efektowne. Najlepiej prezentują się w odcieniach czerwieni, bieli, a także delikatnego brązu. Jako wykończenie aranżacji nadają każdemu pomieszczeniu zabytkowego sznytu i klasycznej elegancji. W połączeniu z drewnianymi dodatkami lub designerskimi meblami stanowią ostatni krzyk mody wśród wnętrzarskich trendów.

Cegła z rozbiórki w Twoim salonie i łazience

Stara cegła ze względu na właściwości oraz uniwersalność może stanowić wykończenie niemal każdego pomieszczenia. Prezentuje się rewelacyjnie zarówno w salonie, jak i w kuchni czy w łazience.

Wystarczy tylko odpowiednio przygotować jej powierzchnię, aby cegła z rozbiórki wyglądała świetnie przez wiele lat, nie tracąc nic ze swojego pierwotnego uroku.

Ze względu na właściwości izolacyjnie, cegła z rozbiórki fenomenalnie wręcz izoluje wnętrze od hałasu dopływającego z ulicy. Latem przyjemnie wychładza, a zimą utrzymuje temperaturę na stałym poziomie, znajdziesz takie na https://e-ceglanafantazja.pl/ . Nic zatem dziwnego, że płytkami z cegły rozbiórkowej wykańcza się również nieco bardziej problematyczne pomieszczenia takie jak kuchnia i łazienka. W takim przypadku trzeba jedynie pamiętać o właściwym zabezpieczeniu cegły z rozbiórki przed szkodliwym działaniem wilgoci oraz przed zabrudzeniami, w tym płynami spożywczymi czy jedzeniem.

Cegła z rozbiórki pomaga łączyć style

Stara cegła najbardziej kojarzy się z nieco surowym, minimalistycznym stylem industrialnym wywodzącym się z wielkomiejskich loftów. Choć bez wątpienia jest to jeden z wiodących trendów wnętrzarskich z zastosowaniem płytek z cegły, nie jest jedyny. Stara cegła z rozbiórki idealnie sprawdza się także w konwencji rustykalnej, która przywodzi na myśl sielskie weekendy na wsi. Szczególnie dobrze wygląda to w kuchni lub w jadalni, gdzie jako dodatki można dobrać kwieciste tekstylia i drewniane meble.

Równie znany i popularny styl skandynawski także bardzo ładnie komponuje się z cegłą z rozbiórki. Minimalizm w połączeniu z przytulną estetyką północnej Europy to klasyczna wersja aranżacji z wykorzystaniem starej cegły.

Dodaj komentarz