Kształtowanie krajobrazu ogrodowego z zastosowaniem stali corten

Kształtowanie krajobrazu ogrodowego z zastosowaniem stali corten

Posiadanie ogrodu o imponujących rozmiarach to cenny przywilej. Warto odpowiednio to wykorzystać i zadbać o to, by dzięki stosownej logistyce czerpać przyjemność z relaksu w otoczeniu natury. Ważne, aby cały proces aranżacji rozpocząć od wykonania odpowiednich planów. Następnie możemy krok po kroku realizować naszą wizję, aby móc cieszyć się funkcjonalną i piękną przestrzenią na świeżym powietrzu. Oto kilka wartych uwagi inspiracji!

Unikalne zardzewiałe donice z cortenu

Znakomitym pomysłem będzie zasadzenie drzewek ozdobnych w dużych donicach z cortenu. Latem pozwolą one na cieszenie się wypoczynkiem w cieniu. Śmiało puść wodze fantazji i twórz kompozycje przy pomocy krzewów i wielobarwnych rabat kwiatowych zamieszczonych w wyjątkowych donicach corten, które kolorystycznie eksponują zieloną roślinność. Zwolennicy wyjątkowych rozwiązań mogą zdecydować się na stworzenie niewielkiego oczka wodnego z wytrzymałego i pięknego materiału jakim jest stal corten. Jest to niezwykle atrakcyjna i efektowna dekoracja, ale także woda i jej kojący szum, który uspokaja nasze samopoczucie. Otoczona kamieniami i pełna lilii wodnych będzie przepięknie się prezentować!

Rozwiązaniem idealnym do dużego ogrodu jest pergola. To budowla, najczęściej wykonana z drewna, ale może być ozdobiona panelami z cortenu, wspaniale się prezentuje zwłaszcza gdy jest porośnięta roślinnością. Przypomina altanę i można w niej ustawić stół, krzesła oraz inne meble ogrodowe. Stworzymy w ten sposób przytulną oazę, w której miło będziemy spędzać zarówno letnie dni, jak i letnie wieczory.

Inwestycja w zewnętrzne palenisko z cortenu

W dobrym guście jest kominek ogrodowy z grillem, albo palenisko z blachy corten. Posiadanie kominka jest przywilejem dla tych, którzy mieszkają w domu jednorodzinnym lub przynajmniej w kamienicy i mogą sobie pozwolić na miejsce do przechowywania kłód drewna. Ogień stanowi wspaniały punkt centralny każdego ogrodu. Specjalnie zbudowany kominek lub palenisko zewnętrzne z cortenu zapewnia najlepsze ogrzewanie na zewnątrz. To idealny dodatek do każdego ogrodu i pomoc w utrzymaniu ciepła po zachodzie słońca, ale także oszałamiająca funkcja dzięki unikalnemu wykończeniu. Dobrym rozwiązaniem jest tu stal corten – inaczej zwana stalą cortenową, która z czasem tworzy stabilny, zardzewiały pomarańczowy wygląd i pięknie prezentuje się w zestawieniu ze ścianą w kolorze ciemnoszarym lub granatowym, a oryginalny design cortenu podkreśli zardzewiałe wykończenie. Kominek stworzy niesamowitą atmosferę w każdej przestrzeni zewnętrznej, zarówno prywatnej, jak i komercyjnej. Posiada przydatne akcesoria, które obejmują siatkę, zapobiegającą unoszeniu się żaru, stalowy ruszt corten zapewniający lepszy przepływ powietrza oraz grille lub płyty grzejne do gotowania.

Paleniska z cortenu to nie tylko piękne elementy przestrzeni na zewnątrz, to elementy służące do zbliżania ludzi. Niewiele rzeczy jest bardziej fundamentalnych lub przyjemniejszych niż siedzenie przy otwartym ognisku z rodziną i przyjaciółmi, a wieczór zgodnie ze starożytną tradycją może być nocą przy ognisku.

Dodaj komentarz