Jak szybko pozbyć się gruzu po remoncie?

Jak szybko pozbyć się gruzu po remoncie?

Jedną z bardziej uciążliwych części remontu jest konieczność doprowadzenia nieruchomości do porządku po jego zakończeniu. Niestety, remonty, zwłaszcza te na większą skalę, generują dużą ilość odpadów, w tym między innymi gruzu. Jest to problematyczne, ponieważ gruz jest nie tylko bardzo ciężki, ale też niewymiarowy.

Nie ma możliwości pozbycia się go w tradycyjny sposób, czyli po prostu wrzucając go do zwykłego śmietnika na odpady zmieszane. Konieczne jest zadbanie o jego właściwą utylizację, co na szczęście nie jest tak trudne ani kosztowne, jak można by się obawiać. Tak więc, jak szybko pozbyć się gruzu po remoncie? Najlepszy sposób omówimy poniżej. Zapraszamy!

Kontener na gruz na kilka dni

Jeśli interesuje nas wywóz gruzu Gdańsk, mamy dwie opcje. Możemy zdecydować się na podstawienie kontenera na gruz pod naszą nieruchomość na kilka dni (dokładny okres należy ustalić z usługodawcą), bądź na usługę błyskawicznego załadunku. Najpierw chcielibyśmy omówić to pierwsze rozwiązanie.

W takim przypadku kontener jest stawiany pod wskazanym adresem i pozostawiany na określony czas, a następnie firma przyjeżdża i odbiera go, po czym zajmuje się utylizacją znajdującego się w niej gruzu. To dobra opcja, jeśli mamy dużo gruzu do załadunku i nie jesteśmy w stanie załadować do bardzo szybko. Dzięki wynajmowi kontenera na kilka dni możemy ładować go w takim tempie, jakie jest dla nas odpowiednie i na przykład w międzyczasie wciąż prowadzić działania remontowe, generujące kolejny gruz.

Trzeba jednak zaznaczyć, że ta metoda nie zawsze się sprawdzi. Bywa, że możemy mieć problem z uzyskaniem pozwolenia na postawienie kontenera na danym obszarze przez dłuższy okres. Dodatkowo, jeśli gruz nie będzie znajdował się na zamkniętej przestrzeni, a każda osoba postronna będzie miała do niej dostęp, może się zdarzyć, że na przykład w nocy sąsiad czy ktoś inny coś do niego dorzuci.

Błyskawiczny wywóz gruzu

Kolejne rozwiązanie to błyskawiczny wywóz gruzu. Przy jego zastosowaniu pojazd przeznaczony do transportu gruzu podjeżdża pod dany adres, staje i czeka na załadunek przez relatywnie krótki okres (z reguły do kilkudziesięciu minut). Następnie odjeżdża i wywozi gruz do utylizacji.

Taka metoda wymaga szybkiego ładunku gruzu i niekoniecznie będzie dobra przy jego bardzo dużej ilości, ale nie wymaga załatwiania jakichkolwiek pozwoleń i jest bardzo szybka i wygodna. Warto więc pomyśleć, która opcja najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku, aby móc podjąć korzystną decyzję i cieszyć się szybkim, bezstresowym wywozem gruzu.

1 Comment

  1. Warto zamówić wywóz gruzu przez profesjonalną firmę. Dziś koszty nie są aż tak wysokie. Często można negocjować okres postoju i sukcesywnie wyrzucać śmieci po remoncie, nawet jeśli trzeba będzie dopłacić parę złotych.

Dodaj komentarz