Firmowy samochód – jak pozyskać go na początku prowadzenia działalności

Firmowy samochód – jak pozyskać go na początku prowadzenia działalności

Wiele początkujących firm potrzebuje środka transportu do tego, aby móc generować przychody i prowadzić swój biznes. Jak wiadomo dobry samochód, to spory wydatek i to nic dziwnego, że wiele osób nie ma możliwości, aby go kupić z własnych pieniędzy na samym początku prowadzenia firmy. Na szczęście istnieją sposoby, które pozwolą na to, aby Twoja firma posiadała własne, nowoczesne środki transportu – jednym z nich jest leasing a drugim kredyt bankowy. Które z tych rozwiązań jest bardziej opłacalne?

Kredyt bankowy na samochód firmowy

Leasing czy kredyt bankowy – jak pozyskać firmowy samochód na początku działalności? Wiele osób, które właśnie zakładają swoją firmę, z pewnością zadaje sobie to pytanie. Jeśli chodzi o kredyt, to jest to rozwiązanie stosunkowo problematyczne dla nowych firm. Z uwagi na krótki okres funkcjonowania na rynku oraz brak przychodów z tytułu prowadzenia działalności większość banków może odmówić udzielenia kredytu na samochód nowej firmie.

Kredyt bankowy będzie trudny do uzyskania, niektóre banki oferują kredyty na start działalności, jednak są one stosunkowo drogie i wiążą się z koniecznością dotrzymania wielu formalności. Na takie rozwiązanie najlepiej jest się więc zdecydować w momencie, gdy firma będzie działała na rynku przynajmniej rok i będzie osiągać duże zyski. Wtedy bank z pewnością łaskawiej podejdzie do udzielenia kredytu.

Leasing dla firm

Drugim sposobem na to, aby firma zyskała samochód, jest leasing operacyjny. Jest to bardzo popularna forma finansowania wśród polskich przedsiębiorców. Oczywiście najczęściej kojarzy się ona z wejściem w posiadanie różnego rodzaju samochodów – osobowych lub ciężarowych. Co ciekawe w leasing można wziąć również sprzęt biurowy lub specjalistyczne maszyny.

W ramach leasingu operacyjnego leasingobiorca może korzystać z danego pojazdu czy sprzętu od momentu podpisania umowy, a w zamian co miesiąc płaci ustalone raty. Z leasingu mogą skorzystać nawet firmy dopiero rozpoczynające działalność, a stosunkowo niskie przychody nie są dużym problemem. Leasing daje też duże możliwości, jeśli chodzi o optymalizację podatkową.

Leasing czy kredyt – co wybrać?

Zarówno kredyt, jak i leasing https://splatakredytow.pl/leasing-czy-kredyt-bankowy-jak-pozyskac-firmowy-samochod-na-poczatku-dzialalnosci/ ma swoje wady i zalety, o których warto wiedzieć przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją działalność i potrzebujesz samochodu, to łatwiejszy do pozyskania będzie dla Ciebie leasing. Z kolei, jeśli masz już doświadczenie na rynku oraz osiągasz duże zyski z działalności, to bardziej opłacalny może okazać się kredyt.

Dodaj komentarz