Jak szybko i łatwo nadać kuchni lub łazience nowego designu

Jak szybko i łatwo nadać kuchni lub łazience nowego designu

Jednokolorowe wnętrze kuchni lub łazienki, w których od lat tak właściwie nic się nie zmieniło, potrafi znużyć każdego. Jednak perspektywa dłużącego się w nieskończoność, kosztownego i brudzącego remontu potrafi skutecznie odgonić myśl o zmianach.

Czy jednak oznacza to, że Twoje wnętrze na zawsze skazane jest na te nieszczęsne kafelki, na które dłużej już nie możesz patrzeć? Niekoniecznie. Wystarczy odrobina dobrych chęci i kreatywności, aby szybko – i co najważniejsze tanim kosztem – odmienić wystrój przestarzałej kuchni lub łazienki.

Zamiast remontu skup się na odnowie!

Ciekawych alternatyw dla zmian w kuchni i łazience nie brakuje. W przypadku tego pierwszego pomieszczenia część osób decyduje się na odmalowanie kuchennych szafek na zupełnie inny kolor. Taka zmiana niezaprzeczalnie odmieni wystrój wnętrza na lepsze i da wizualnie nową kuchnię, w której tak naprawdę wszystko pozostanie wygodnie po staremu.

Niestety, malowanie oznacza gruntowne czyszczenie powierzchni szafek. Należy przy tym pamiętać, aby przed samym malowaniem zabezpieczyć pomieszczenie. Z uwagi na długie przygotowania, późniejsze czekanie na wyschnięcie farby i konieczność długiego wietrzenia całego mieszkania – rozwiązanie to nie spotka się z aprobatą każdego. Zwłaszcza jeżeli spojrzymy na to od strony praktycznej. Bo przecież kuchnia to serce naszego domu, w której każdy z domowników przygotowuje sobie kawę, herbatę lub coś do jedzenia. A przy tym wszystkim problem tych nieszczęsnych kafelków wcale nie znika.

Naklejki na kafelki jako alternatywa skuwania ścian

Jeśli problem wnętrza kuchni lub łazienki leży przede wszystkim w kafelkach, to warto pomyśleć o specjalnych naklejkach. Wbrew pozorom naklejki na kafelki https://coloray.pl/naklejki/naklejki-na-kafelki, to coraz częściej wykorzystywane rozwiązanie, które pozwala szybkim i tanim kosztem odmienić wnętrze bez brudzącego remontu. Standardowy zestaw 24 naklejek na kafelki dostępny w różnorodnych wzorach i kolorach, nadających się do każdego wnętrza, kosztuje około 75 złotych. Jest to zatem tani sposób na trwałe i skuteczne zmiany w kuchni lub łazience.

Niewątpliwym plusem takich naklejek jest ich dziecinnie łatwy montaż. Wystarczy, że dokładnie wyczyścisz wybrane kafelki, na których mają znaleźć się nowe ozdoby, które przykleisz w zaledwie kilka sekund. Co ważne, naklejki są odporne na wilgoć – o którą akurat w kuchni i łazience nie trudno. Cecha ta pozwoli im pozostać przez kolejne długie lata na ścianach w idealnym stanie. Chyba że w międzyczasie zdecydujesz się na kolejną zmianę naklejek.

Dodaj komentarz