Na czym polega układanie posadzek metodą wibroprasowaną?

Na czym polega układanie posadzek metodą wibroprasowaną?

Każda osoba, która szuka odpowiedniego rodzaju posadzki do swojej nieruchomości prędzej czy później spotka się z terminem „posadzki wibroprasowane”. Jest to technologia, która jest szeroko znana na całym świecie. Można znaleźć ją w wielu miejscach – szczególnie na halach produkcyjnych. Zobacz, na czym polega układanie posadzek wibroprasowanych i jakie są ich zalety.

Układanie posadzek metodą wibroprasowaną – na czym to polega?

Mimo że nazwa tej techniki układania posadzki może się wydać wielu osobom skomplikowana, to wcale tak nie jest. Układanie płytek metodą wibroprasowaną polega na tym, że w tym samym czasie układa się płytki oraz betonowy podkład. Z racji tego, że cały proces odbywa się w jednym cyklu to płytki, fugi i jastrych wiążą się w tym samym czasie. Wpływa to na wytrzymałość tego rodzaju posadzek – są one bardziej wytrzymałe na uszkodzenia. Jest tak, ponieważ płytki przylegają do podłoża nieco lepiej niż przy użyciu innej techniki.

W momencie, gdy płytki są już gotowe, utrwala się je poprzez zawibrowywanie. To właśnie od tej czynności pochodzi nazwa tej techniki. Dzięki wibracjom można upewnić się, że posadzka będzie całkowicie płaska i równa. Jest to dość istotne nie tylko ze względu na jej wygląd, ale także wytrzymałość.

Kiedy warto korzystać z metody wibroprasowanej?

Metoda wibroprasowana ma zaletę, którą może docenić wielu inwestorów, mianowicie chodzi o to, że przyśpiesza ona realizację projektu. Kładzenie płytek metodą wibroprasowaną jest stosunkowo szybkie i można z jej pomocą wyłożyć duży obszar w ciągu jednego dnia. Byłoby to niemożliwe przy użyciu innej metody, dlatego coraz więcej inwestorów decyduje się właśnie na tego typu usługę. Główną zaletą posadzek wibroprasowanych jest to, że są bardzo odporne na wstrząsy i uderzenia. W przeciwieństwie do płytek, które są położone w tradycyjny sposób, mogą one wytrzymać duże obciążenie, co sprawdzi się na halach produkcyjnych.

Posadzki położone metodą wibroprasowaną można znaleźć także w centrach handlowych, na magazynach i klatkach schodowych. Warto pamiętać o tym, aby do położenia posadzki metodą wibroprasowaną zatrudnić profesjonalną firmę, która ma doświadczenie w tej dziedzinie. Dzięki temu efekt będzie zadowalający, a płytki wytrzymają przez bardzo długi czas. Dobrze ułożona posadzka jest w stanie przetrwać wiele lat, dlatego warto zainwestować w nią raz a dobrze, aby móc cieszyć się nią przez bardzo długi czas. W Polsce istnieje wiele firm, które zajmują się kładzeniem posadzek tą techniką.

Dodaj komentarz