Obrazy z mchu na wymiar – doskonała ozdoba domowej przestrzeni

Obrazy z mchu na wymiar – doskonała ozdoba domowej przestrzeni

Tworząc aranżacje wnętrz, coraz chętniej wykorzystujemy rośliny oraz inne naturalne elementy. Ma to wiele zalet, ponieważ zieleń we wnętrzach jest nie tylko estetyczna, ale także pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Jedną z dekoracji, która zasługuje na szczególną uwagę, jest obraz z mchu. Nada on pomieszczeniu wyjątkowego charakteru i jest niezwykle modny w ostatnim czasie. Zobacz, co warto wiedzieć o tego typu dekoracji i gdzie można ją kupić.

Czym są obrazy z mchu?

Obraz z mchu, jak sama nazwa wskazuje, jest wykonany z naturalnego porostu, który jest zbierany w skandynawskich lasach. Oczywiście wszystko odbywa się z poszanowaniem dla natury, a mech pozyskiwany jest w zrównoważony sposób, który nie zagraża przyrodzie. Mech jest bardzo prosty w obsłudze, a obrazy z niego wykonane mogą być dekoracją Twojego domu przez bardzo długi czas. Obrazy z mchu nie potrzebują zbyt dużo światła, wody i przycinania. Jeśli więc nie masz czasu na dbanie o roślinność w swoich wnętrzach, to będzie to dekoracja idealna dla Ciebie.

Obrazy są wykonane z mchu, który nazywa się chrobotkiem reniferowym. Ma on właściwości antystatyczne, dlatego nie przywiera do niego kurz ani brud. Jest to więc idealny prezent dla osób z alergiami i lubiących czystość. Z pomocą takiej dekoracji możesz ozdobić praktycznie każde pomieszczenie w swoim domu. Taka zielona dekoracja ma wiele zalet, które odczujesz bardzo szybko po zamontowaniu jej na ścianę.

Dlaczego warto mieć obrazy z mchu w swoim domu?

Zieleń we wnętrzach w postaci różnych roślin, a także mchu może pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie. Bliskość z naturą poprawia kreatywność i wydajność, obniża stres, pozytywnie nastraja, ułatwia naukę itd. Obrazy z mchu ozdabiające ściany wprowadzą do wnętrza niezwykły klimat, a także oczyszczą powietrze ze szkodliwych substancji. Co więcej, wielkoformatowe obrazy z mchu doskonale tłumią dźwięk i poprawiają akustykę w pomieszczeniu.

Gdzie kupić obrazy z mchu?

W momencie, gdy obrazy z mchu zyskały popularność, w internecie pojawiło się mnóstwo ogłoszeń oferujących tego typu dekoracje. Warto jednak przed zakupem upewnić się, że obrazy są dobrej jakości i rzeczywiście będą wyglądały dobrze przez dłuższy czas. W sklepie Obrazowo znajdziesz wysokiej jakości dekoracje z mchu, które bez problemu dopasujesz do wymiarów ściany. Wystarczy, że wybierzesz interesujący Cię wzór i zamówisz obraz. Trafi on do Ciebie w szybkim tempie i będziesz mógł nim ozdobić przestrzeń w swoim salonie, sypialni lub też w inny miejscu. Koło takiej dekoracji nikt nie będzie w stanie przejść obojętnie.

Dodaj komentarz