Oprawy przemysłowe LED – funkcje i przeznaczenie

Oprawy przemysłowe LED – funkcje i przeznaczenie

Obecnie w oświetleniu przemysłowym coraz częściej stosuje się nowoczesne lampy przemysłowe LED. Niezrównana charakterystyka wydajności tej zaawansowanej technologii oświetleniowej pozwala uzyskać doskonałe rezultaty, znacznie obniżając koszty energii, a także poprawiając jakość światła i oddawanie barw.

Zastosowanie lamp przemysłowych LED

Oprawy przemysłowe LED znajdują szerokie zastosowanie do oświetlania różnego rodzaju obiektów przemysłowych, handlowych, magazynów oraz obiektów mieszkalnych i komunalnych. Jedną z cennych zalet, a raczej zalet, nowoczesnych przemysłowych opraw oświetleniowych LED jest uniwersalność.

Mogą być instalowane zarówno w budynkach mieszkalnych i biurowych, jak i w obiektach przemysłowych, placówkach medycznych i edukacyjnych. Można powiedzieć, że podobne oprawy LED są również stosowane w oświetleniu ulicznym.

Wysoka odporność lamp LED

Przemysłowe systemy oświetleniowe LED są dobrze przystosowane do pracy w trudnych warunkach, jak to często ma miejsce w zakładach produkcyjnych: wysoka wilgotność, środowisko agresywne chemicznie, pył, wibracje, wahania temperatury.

Oprawy te posiadają szczelne obudowy, które zapewniają zarówno odprowadzanie ciepła, jak i bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Obudowy te mają często stopień ochrony IP44 i IP65, są montowane na suficie lub mogą być podwieszane.

Oprawy LED zużywają trzykrotnie mniej energii niż świetlówki o tym samym strumieniu świetlnym, co daje znaczne oszczędności, a w skali dużego przedsiębiorstwa jest to bardzo istotne. Diody LED są projektowane na średnio 50 000 godzin ciągłej pracy, więc stopa zwrotu z inwestycji jest zdecydowanie wysoka.

Nowoczesne oprawy oświetleniowe LED

Dzięki nowoczesnym przemysłowym systemom oświetlenia LED możliwe jest stworzenie optymalnych efektów świetlnych i inteligentnych systemów oświetleniowych w każdym pomieszczeniu. Nie ma już odblasków ani migotania, a światło jest całkowicie komfortowe dla ludzkiego oka. Dzięki temu zwiększa się efektywność pracy ludzkiej w takich pomieszczeniach, co jest istotnym czynnikiem w każdym środowisku produkcyjnym.

W przeciwieństwie do świetlówek, diody LED nie wymagają czasu nagrzewania i zaczynają świecić natychmiast po włączeniu, i to z pełną mocą. Są bezobsługowe i mogą być instalowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz zakładu produkcyjnego, a optymalny zakres temperatur wynosi od minus 40 do plus 40 stopni Celsjusza.

W lampach LED nie stosuje się rtęci, a ich światło nie zawiera ultrafioletu, dzięki czemu aplikacja jest całkowicie bezpieczna dla człowieka. Diody LED nie zawierają żadnych innych szkodliwych substancji, więc ich ewentualna utylizacja nie wymaga specjalnych warunków.

Dodaj komentarz