Kobiecy remont, czyli jak to robi płeć piękna?

Kobiecy remont, czyli jak to robi płeć piękna?

Remonty są domeną mężczyzn, jednak w czasach równouprawnienia nikogo już nie dziwi kobieta kupująca w supermarkecie puszki z farbą czy wybierająca rodzaj zaprawy murarskiej. Panie radzą sobie doskonale z drobnymi remontami, przemeblowaniami, ponieważ większą wagę przywiązują do porządku. Warto spojrzeć krytycznym wzrokiem na własny dom lub mieszkanie i spróbować poprawić pewne mankamenty. Jak zatem wygląda remont w rękach kobiet?

Po pierwsze – uporządkuj przestrzeń wokół siebie.

Niezależnie od tego, czy właśnie kupiliśmy dom czy też mieszkamy w nim już jakiś czas , warto oczyścić przestrzeń wokół i pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. Można je oddać, sprzedać, wymienić na coś bardziej potrzebnego czy po prostu wyrzucić. Wiele pomieszczeń w naszym domu jest zagraconych i kiedy zrobimy porządek okaże się, że przestrzeń można wykorzystać w zupełnie inny sposób. Minimalizm staje się modą, dlatego dobrze jest pozbyć się rzeczy, które są zbędne.

Po drugie – przemeblowanie dobre na chandrę.

Jeśli nie mamy funduszy, czasu lub możliwości, by przeprowadzić całkowity remont można pokusić się o jego namiastkę. Najpierw sprzątanie, a później przemeblowanie. W prosty i szybki sposób można całkowicie zmienić wygląd pokoju dziennego, salonu czy sypialni. Wystarczy przestawić meble, dodać lub wyrzucić jakiś element, zmienić kolor zasłon lub dokupić piękną pościel w ożywczym kolorze. To nie tylko doskonały sposób na kobiecą chandrę, ale przede wszystkim zrobienie generalnych porządków.

Po trzecie – eksperyment z kolorami.

Jeśli generalny remont nie wchodzi w grę można jednak pokusić się o drobne zmiany. Nudną tapetę w kuchni można pomalować farbą, która doskonale przykryje poprzedni kolor. Wystarczy tylko wiedzieć, z czego wykonana jest tapeta, by dobrać odpowiedni specyfik. W sypialni warto odświeżyć ściany lub wybrać inny odcień farby. Takie zabiegi są niezwykle proste i niezbyt czasochłonne. W Internecie znajdziemy wiele porad, jak skutecznie pomalować ścianę, by efekt był zadowalający. Wiele pań rzeczywiście radzi sobie z tym świetnie.

Po czwarte – wygospodaruj miejsce tylko dla siebie.

Każdy domownik powinien mieć miejsce tylko dla siebie. Jeśli nie może być to osobny pokój, warto zorganizować przestrzeń osobistą. Może to być miejsce w ogrodzie, gdzie po pracy chętnie spędzisz czas i odpoczniesz. Może to być wydzielona przestrzeń salonu, w której ustawisz biurko, krzesło czy wygodny szezlong lub fotel? Dobrze mieć w domu miejsce tylko dla siebie, do którego będzie się wracało z radością. Samo przygotowanie będzie dziecinnie proste.

Kobiece remonty, choć nie są tak spektakularne jak męskie, też potrafią wiele zmienić w naszych czterech ścianach.

Dodaj komentarz