Czy warto założyć własny sklep w kontenerze?

Czy warto założyć własny sklep w kontenerze?

Wygodny, praktyczny i estetyczny. Czy taki może być sklep w kontenerze? Chociaż te obiekty najczęściej nie kojarzą nam się z pozytywnymi przymiotami, to kontenery mogą okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem https://boxtainer.pl/. Rozkręcenie biznesu w kontenerze jest tańsze, ponadto obiekt ma szerokie zastosowanie. Czy warto założyć własny sklep w kontenerze? 

Sklep w kontenerze – zmniejszenie kosztów inwestycji

W dobie rozwoju sklepów internetowych mogłoby się wydawać, że stacjonarne placówki wychodzą z obiegu. Jednak wiele przedsiębiorstw nadal wymaga realnego miejsca spotkań z klientem. Wynajem pomieszczenia lub budowa obiektu od podstaw to duża inwestycja, która pochłania większość pieniędzy ‘na start’. Warto także pamiętać, że utrzymanie sklepu stacjonarnego jest z roku na rok coraz droższe. Czy da się jakoś zmniejszyć te koszty? Rozwiązaniem są kontenery i sklepy kontenerowe. 

Sklepy w kontenerze nie są nowym rozwiązaniem. Natomiast dopiero od niedawna więcej osób zaczyna zwracać na nie uwagę. Do niedawna sklepy kontenerowe kojarzyły się nam z metalowym i nieestetycznym  pudełkiem. Jednak to rozwiązanie daje wiele różnych możliwości, również aranżacyjnych. Sklep kontenerowy może być estetyczny i nowoczesny. Wszystko zależy od tego jak urządzimy go w środku i czy zdecydujemy się na aranżacje zewnętrzne.

Sklepy kontenerowe a szybkość realizacji 

Kto z nas lubi czekać? Pewnie większość osób, odpowie, że nie oni. Szczególnie jeśli czekanie dotyczy ukończenia wymarzonej inwestycji. Postawienie sklepu od podstaw jest czasochłonne, z tym nie można dyskutować. Jednak dla osób niecierpliwych jest opcja alternatywna. Kontenery charakteryzuje szybkość realizacji. Dzięki temu rozwiązaniu swój sklep możemy postawić w zaledwie kilka tygodni. Taka inwestycja wymaga także mniej formalności i pozwoleń, co dodatkowo skraca czas oczekiwania. 

Postawienie sklepu kontenerowego nie jest również ograniczone przez pogodę. W odróżnieniu od obiektów murowanych, kontenery nie wymagają fundamentów. Można jest postawić o dowolnej porze roku i w dowolnym czasie. Jeżeli sklep stacjonarny wymarzy Ci się na przykład jesienią, to od razu możesz się zabierać za jego budowę. Ponadto kontenery są wytrzymałe i niestraszne im zmienne warunki pogodowe. 

Mobilność sklepów kontenerowych

Dużą zaletą sklepów kontenerowych jest ich mobilność. Łatwo możemy zmienić miejsce położenia inwestycji lub np. zamknąć, jeśli nasz biznes jest sezonowy. Dzięki temu w okresie przestoju nie musimy wkładać pieniędzy w utrzymanie budynku, z którego nie korzystamy.

Mobilność sklepu przekłada się także na to, że nie jesteśmy przywiązani do jednego miejsca. Jeżeli nasz biznes opiera się na zmianie miejsca i odwiedzamy targi w różnych częściach kraju, to sklep w kontenerze bez problemu możemy zabrać ze sobą. Co ważne, wystrój wnętrza i funkcjonalność nie różni się zbytnio od sklepów murowanych. Mamy takie same możliwości aranżacyjne, a nawet więcej. 

Dodaj komentarz