Remontowanie mieszkania – czy warto też wymienić meble?

Remontowanie mieszkania – czy warto też wymienić meble?

Remontując mieszkanie zazwyczaj decydujemy się na wymianę mebli, drobnych dodatków i tkanin, ale efekt jaki uzyskamy w dużej mierze zależy również od wyglądu ścian pomieszczenia.

Zmiana koloru ich powierzchni może całkowicie odmienić ostateczny efekt, ożywić pomieszczenie dzięki wyrazistym kolorom lub wprowadzić w nie spokój i wrażenie wyciszenia. Jeśli szukamy niebanalnego rozwiązania, doskonałym pomysłem mogą okazać się również tak modne przed laty tapety ścienne, które ostatnimi czasy znów powracają do łask.

Tapeta ścienna to nic innego jak rolka barwnej okładziny, którą wykleja się ściany. Obecnie rynek oferuje nam nie tylko tapety  papierowe, ale również winylowe, tkaninowe czy z włókna szklanego, które różnią się pomiędzy sobą właściwościami, np. grubością, strukturą, odpornością na zmywanie oraz ceną. W każdej z grup znajdziemy jednak mnóstwo ciekawych deseni i wzorów, niepowtarzalnych motywów ozdobnych, które mogą nadać pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu i charakteru.

Tapety z powodzeniem możemy stosować w salonach, sypialniach, gabinetach czy pokojach dziecięcych – w sklepach znajdziemy bowiem wiele wzorów tapet z motywami kwiatowymi, wyraźnymi lub subtelnymi i delikatnymi, egzotycznymi ornamentami, motywami geometrycznymi czy postaciami z bajek tak lubianymi przez dzieci. Do wyboru mamy ponadto tapety o różnych grubościach, np. bardzo cienkie czy też grube z wytłaczanymi wzorami, dzięki temu jeszcze bardziej dekoracyjne.

Taki materiał doskonale nadaje się zarówno do wnętrz klasycznych czy w stylu retro, rustykalnym – w takim przypadku najczęściej decydujemy się właśnie na motywy kwiatowe, ale również do wnętrz bardzo nowoczesnych – niebanalne wzory, ale także proste motywy geometryczne np. pasy czy okręgi urozmaicą aranżację, sprawiając, że nawet pokój wyposażony jedynie w kilka najpotrzebniejszych sprzętów zyska oryginalny wygląd.

Wzór tapety musi być bowiem odpowiednio dobrany do pozostałych elementów wyposażenia, zarówno stylem, wzorem, jak i kolorem. Jeśli decydujemy się na tapetę w kwiaty, zrezygnujmy z tkanin w kratkę czy kropki, w przeciwnym razie w efekcie uzyskamy chaos i wizualny nieład.

Odpowiednio dobrana tapeta sprawi natomiast, że pokój będzie wyglądał pięknie i oryginalnie.

Dodaj komentarz