Stylowe meble do jadalni – jak wybrać najlepsze?

Stylowe meble do jadalni – jak wybrać najlepsze?

Jadalnia bywa często pomieszczeniem nieco zapomnianym. Inwestując czas i środki w wyposażenie kuchni i salonu, zaniedbujemy przestrzeń, w której codziennie spędzamy tak wiele czasu – spożywając rodzinne posiłki, rozmawiając i spędzając czas z najbliższymi.
Jak urządzić jadalnię, aby była nie tylko praktyczna, ale również stylowa? Sprawdźmy.

Większość osób, zamieszkujących niewielkie mieszkania w blokach nie ma możliwości stworzenia osobnej jadalni. Funkcję tego pomieszczenia przejmuje więc zlokalizowany w kuchni lub salonie kącik, wyposażony w stół i krzesła. Jeśli Twój dom jest przestronny i możesz pozwolić sobie na zaaranżowanie osobnej jadalni – jesteś prawdziwym szczęściarzem. Jak ją urządzić?

Stół – król jadalni

Nie ulega wątpliwości, że najważniejszą rolę w jadalni odgrywa stół. To właśnie on jest niekwestionowanym królem tego pomieszczenia i skupia na sobie uwagę domowników i gości.

Dobry stół do jadalni powinien być przede wszystkim duży. Podczas wspólnych posiłków musi przecież pomieścić nie tylko domowników, ale często również gości. Idealnie, gdyby był wykonany z litego, naturalnego drewna. Taki mebel z pewnością posłuży przez lata, zachowując przy tym piękny wygląd. Pamiętaj jednak, że przeznaczony do jadalni stół nie powinien być zbyt masywny. W takim przypadku niepotrzebnie przytłoczy wnętrze i co gorsza, uniemożliwi komfortowe poruszanie się. Minimalna odległość pozwalająca wstać od stołu, odsuwając krzesło, wynosi 55 cm. Urządzając jadalnię zadbaj więc o to, aby tyle samo miejsca zostało za plecami osób siedzących przy stole.
Stylowe jadalnie możesz zobaczyć: https://artstylmeble.pl/pol_m_Meble-Stylowe_Ekskluzywne-Jadalnie-220.html

Wygodne krzesła

Nieodzownym elementem funkcjonalnej jadalni powinny być wygodne krzesła. Najlepiej gdyby ich ramy były wykonane – podobnie jak stół – były wykonane z naturalnego, litego drewna. Nie tylko z uwagi na piękny wygląd i znakomitą trwałość, ale również z powodu wszechstronności tego materiału. Drewniane krzesła będą wyglądać znakomicie zarówno w nowoczesnej, jak również tradycyjnie zaaranżowanej jadalni.

Ważne oświetlenie

Aranżując jadalnię, koniecznie zadbaj o odpowiednie oświetlenie. Strumień światła powinien precyzyjnie oświetlać cały stół, umożliwiając komfortowe spożywanie posiłków, odrabianie lekcji czy… granie w gry planszowe. Nie bez znaczenia jest również stylistyka żyrandola, która powinna idealnie harmonizować z resztą aranżacji.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Jeśli jadalnia jest pomieszczeniem otwartym na kuchnię lub salon (a tak zazwyczaj bywa), zadbaj o to, aby jej aranżacja była spójna z pozostałymi elementami przestrzeni. Nowoczesny, minimalistycznie zaaranżowany salon w połączeniu z jadalnią w ludwikowskim stylu nie będzie z pewnością najlepszym pomysłem.

 

Dodaj komentarz