Baterie umywalkowe stojące – Poznaj wady i zalety!

Baterie umywalkowe stojące – Poznaj wady i zalety!

Bateria umywalkowa to obowiązkowy element wyposażenia każdej łazienki. Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się baterie umywalkowe stojące. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru tego rodzaju baterii? Zapraszamy do lektury!

Bateria umywalkowa stojąca – poznaj jej zalety

Baterie stojące umywalkowe nie bez powodu cieszą się dużym zainteresowaniem. Efektowne, wygodne podczas codziennego użytkowania i przede wszystkim niesprawiające problemów podczas montażu, sprawdzą się w dowolnie zaaranżowanym wnętrzu. Bateria stojąca wysoka dopasowana do rodzaju i wielkości umywalki przez wiele lat zachowa swój atrakcyjny wygląd. Warto wspomnieć, że bateria stojąca umywalkowa wysoka to świetna alternatywa dla baterii montowanych bezpośrednio na umywalce. Elegancka i stylowa, otrzymująca wiele pozytywnych opinii bateria umywalkowa stojąca wysoka idealnie komponuje się z współgrającą ze stylem wnętrza umywalką nablatową. Zazwyczaj spotkać ją można w nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach, w których nie ma miejsca na przypadkowe wyposażenie.

W odróżnieniu od baterii ściennych, czy sztorcowych, bateria nablatowa może być zamontowana z dowolnej strony umywalki. W tym przypadku należy jednak pamiętać o zachowaniu około 15 centymetrowej odległości między krawędzią umywalki a wylewem baterii. Podczas poszukiwania tego rodzaju armatury, warto zdecydować się na modele posiadające nieco dłuższą wylewkę. Bateria umywalkowa stojąca w kształcie litery „U” zapewni nie tylko swobodę podczas użytkowania, ale również zmniejszy ryzyko przedostawania się wody na ścianę czy podłogę łazienki. Funkcjonalna bateria umywalkowa stojąca z długą wylewką pozwoli na bezproblemowe korzystanie z łazienki.

Wady baterii umywalkowej stojącej

Nie da się ukryć, że bateria umywalkowa stojąca zajmuje zdecydowanie więcej miejsca niż baterie naścienne czy modele montowane bezpośrednio w umywalce. Warto również wspomnieć, że bateria stojąca umywalkowa będzie droższa i wymaga wcześniejszego przygotowania instalacji. Nie bez znaczenia jest również blat – powinien być nie tylko wytrzymały, ale przede wszystkim odporny na wilgoć.

Mimo kilku wad, bateria umywalkowa stojąca to inwestycja, która się opłaca. W towarzystwie atrakcyjnej umywalki otrzymasz efekt, który mimo upływającego czasu zachowa swój atrakcyjny wygląd.

ŁazienkiABC.pl

Popularne baterie umywalkowe stojące

Dużym zainteresowaniem wśród fanów nowoczesnej stylistyki cieszy się bateria umywalkowa stojąca Grohe. Atrakcyjny design w duecie z podnoszącymi wygodę użytkowania funkcjami spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Interesującą propozycją jest również bateria umywalkowa stojąca retro, której oryginalny wygląd nada łazience wyjątkowego charakteru. Bateria umywalkowa stojąca czarna świetnie sprawdzi się w minimalistycznie zaaranżowanych wnętrzach, w których każdy detal ma ogromne znaczenie. Bateria umywalkowa stojąca dwuotworowa to dość rzadko wybierany model. W tym przypadku konieczne jest dopasowanie do niej odpowiedniej umywalki z wyciętymi wcześniej otworami.

Zastanawiasz się, na jaki model armatury warto się zdecydować? Bateria umywalkowa stojąca to wybór, z którego z pewnością będziesz zadowolony. Zapewni nie tylko wygodę podczas codziennego użytkowania, ale również stylowy wygląd pomieszczeniu. Sprawdź ofertę sklepu ŁazienkiABC.pl i postaw na funkcjonalną baterię stojącą do umywalki, która dodatkowo uatrakcyjni Twoją łazienkę. Poznaj zgodne z najnowszymi trendami baterie umywalkowe stojące i nadaj swojemu wnętrzu wyjątkowego charakteru.

Dodaj komentarz