Gdzie pozbyć się dużych odpadów? Kontenery na gruz Gdańsk

Gdzie pozbyć się dużych odpadów? Kontenery na gruz Gdańsk

Podczas remontów, budowy domu lub gruntownych porządków może nagromadzić się sporo śmieci. Okazuje się, że wiele osób nie wie, gdzie szukać pomocy w pozbyciu się resztek z np. remontu. Oczywistym jest, że nie należy wyrzucać pozostałości po remoncie, takich jak gruz do ogólnodostępnych koszy np. na osiedlach mieszkaniowych. Co więc z nimi zrobić? Wystarczy zapoznać się z ofertą –  kontenery na gruz Gdańsk

Jaki rodzaj kontenera wybrać w firmie Topgruz?

W zależności od potrzeb możemy wybrać różną wielkość kontenerów na odpady. Jeśli nie wiemy jakie jest nasze zapotrzebowanie, warto skorzystać z poniższej podpowiedzi:

  • kontener KP5 – sprawdzi się w przypadku niewielkich remontów lub porządków w ogrodzie
  • kontener KP7 – jest w stanie pomieścić większych rozmiarów odpady, między innymi po większych remontach
  • kontenery KP10 i KP14 – sprawdzą się w przypadku sporych porządków, jednakże nie należy wyrzucać do nich gruzu, gdyż ten może okazać się zbyt ciężki w przewożeniu 
  • kontenery KP20 i KP40 – to pojemniki o największej pojemności, które świetnie sprawdzą się podczas całkowitego opróżniania domu, biura czy mieszkania, a także podczas wyrzucania rzeczy o dużej objętości takich jak styropian lub wełna mineralna

Warto wspomnieć, że im większy kontener, tym krótszy czas wypożyczenia. Przykładowo mniejsze kontenery są wypożyczane na 4-5 dni roboczych, średnie na maksymalnie 3 dni, a największy KP40 na 1 dzień. 

W jakich godzinach możemy spodziewać się kontenera?

Kontenery na gruz Gdańsk. Firma Topgruz, w trosce o wygodę klientów zapewnia dostarczenie kontenerów we wczesnych godzinach porannych. Możemy się ich spodziewać między godziną 7 a 8, natomiast odbiór zaplanowany jest w przedziale godzinowym od 14 do 16. Warto pamiętać, że odbiór po godzinie 16 nie jest możliwy, dlatego należy odpowiednio rozplanować prace remontowe. Tak, aby ze spokojem oddać kontener wraz z zawartością. 

Jak wyglądają formalności związane z zamawianiem kontenera?

Zamówienie kontenera na gruz lub inne odpady nie jest wcale takie trudne. Wystarczy skontaktować się z firmą telefonicznie lub poprzez maila. Możemy wtedy uzyskać dodatkowe informacje (np. poradę odnośnie wyboru wielkości kontenera) lub od razu zamówić usługę. Należy jednak pamiętać, że zapewnienie miejsca na postawienie kontenera leży po naszej stronie. Istnieją przypadki, w których będziemy potrzebować pozwolenia. Dlatego warto zorientować się wcześniej w tej kwestii. 

Podsumowując

Odpady powstałe po pracach remontowych należy zawsze wyrzucać do przeznaczonych na to miejsc. Pomóc w tym mogą kontenery na gruz, które możemy wypożyczyć na okres od 1 do 5 dni roboczych. Korzystajmy z firm w naszej okolicy, aby wspierać lokalnych pracowników.

Dodaj komentarz