Jaki grzejnik do łazienki wybrać w domu i jaki w mieszkaniu?

Jaki grzejnik do łazienki wybrać w domu i jaki w mieszkaniu?

Grzejniki łazienkowe do domu i do mieszkania

Ogrzewanie domu bardzo różni się od ogrzewania mieszkania. Brak podłączenia do centralnego ogrzewania oraz większe przestrzenie powodują, że wybór grzejników jest inny w obu tych przypadkach. A co z łazienką i grzejnikami łazienkowymi? Ta przestrzeń także często jest znacznie większa w domach niż w mieszkaniach. Z tego też powodu wybór odpowiedniego urządzenia w dużej mierze jest wyborem indywidualnym. Każdy właściciel posiadłości i mieszkania musi podjąć tę decyzję osobiście i wedle swoich preferencji.

Grzejniki do domu

Większa powierzchnia pomieszczenia łazienkowego od razu zmusza nas do wyboru grzejników o większych mocach. Sposób grzania jest także istotny. W sezonie grzewczym przydałoby się ogrzewanie wodne, ale co zrobić, gdy przychodzi czas na wyłączenie ogrzewania w domu. Grzejniki łazienkowe https://mat-dom.pl/grzejniki-azienkowe/ przydałyby się także w czasie, gdy na zewnątrz panuje pełnia lata, jest bardzo ciepło i wilgotno, a dzieciaki bawią się na całego w małym przydomowym basenie. Dlaczego?

Właśnie po to, by mieć możliwość pozbycia się wilgoci z łazienki oraz suszenia, np. mokrych ręczników, które muszą być suche codziennie. Pozbycie się wilgoci w dodatkowy sposób zabezpiecza to pomieszczenie przed rozwijaniem się pleśni i grzybów. Bez odpowiedniej wentylacji i ogrzewania możemy mieć z nimi problemy.

Dobrym wyborem jest więc grzejnik wodno-elektryczny, który korzysta z centralnego grzania podczas zimy i elektrycznej grzałki po sezonie grzewczym. Pozwala to na zapewnienia odpowiedniej temperatury w łazience o każdej porze roku.

A co z mieszkaniem?

Grzejniki łazienkowe w mieszkaniach z reguły mogą mieć mniejszą moc. Nie chcemy przecież się gotować we własnej łazience. Utrzymanie odpowiedniej temperatury dzięki niższej mocy grzejników łazienkowych pozwala na zrobienie niemałych oszczędności. Drugie pytanie brzmi: czy mieszkanie zostało podłączone do centrali? Jeżeli tak to nie warto się zastanawiać i lepiej zainwestować w grzejniki wodne niż elektryczne, a to z uwagi na szybko rosnące ceny energii elektrycznej. Tu także da się zrobić małe oszczędności.

A co więcej trzeba wiedzieć o grzejnikach łazienkowych?

Jednym z najistotniejszych czynników jest zastosowanie bardzo dobrych materiałów wodoodpornych przy ich produkcji. Naprawdę warto zwracać uwagę na ten fakt, ponieważ dzięki wykorzystaniu najlepszych dostępnych materiałów, znacznie przedłuża się żywotność i sprawność tych urządzeń. Jego wygląd zależny jest od wystroju, w jakim się znajdzie. Warto zwracać także uwagę na długość okresu gwarancyjnego, który w razie kłopotów pozwoli nam na skorzystanie z darmowego wsparcia lub wymiany.

Dodaj komentarz