Dlaczego warto zastąpić zwykły mop mopem parowym?

Dlaczego warto zastąpić zwykły mop mopem parowym?

Mycie podłóg to jeden z najbardziej nielubianych przez wiele osób elementów sprzątania, szczególnie w przypadku większych nieruchomości (chociaż oczywiście nie tylko). Wynika to przede wszystkim z tego, że bywa ono czasochłonne i męczące, a przy tym nie do końca skuteczne… w przypadku, gdy używamy tradycyjnego mopa.

Takie klasyczne rozwiązanie powoli zaczyna jednak tracić na popularności, a zamiast tego w coraz większej ilości polskich domów można spotkać mopy parowe. Dlaczegom warto zainwestować właśnie w takie urządzenie? Pod jakim względem jest ono lepsze niż “zwykły” mop? Wszystkiego dowiecie się poniżej!

Mopy parowe to zdrowe i skuteczne sprzątanie

Decydując się na mopy parowe Ariete, można pożegnać się z koniecznością mycia podłóg przy pomocy drogich detergentów. Mechanizm czyszczenia parowego pozwala na usunięcie nawet 99,9% zarazków i baterii bez użycia żadnych potencjalnie szkodliwych chemikaliów. Jest to więc nie tylko zdrowe sprzątanie, ale także pozwalające na pewne oszczędności.

Podłoga nie tylko zostanie oczyszczona z zagrożeń niewidocznych gołym okiem, takich jak właśnie zarazki i bakterie, ale również z wszelkiego rodzaju plam i zabrudzeń. W zależności od posiadanego modelu mopa, za pomocą jednego urządzenia w niektórych przypadkach można czyścić panele, ale też płytki czy nawet dywany. Jest to więc bardzo wygodna opcja, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że taki mop pozwala również uwolnić się od noszenia ze sobą po całym domu wiadra z brudną wodą.

Nie trzeba się także potykać o wszechobecne kable, ponieważ takie urządzenia często zasilane są bezprzewodowo i potrafią na pełnym naładowaniu działać nawet kilkadziesiąt minut. W wielu przypadkach będzie więc możliwe umycie wszystkich podłóg za jednym naładowaniem. Tym bardziej biorąc pod uwagę, że mopy parowe są relatywnie lekkie i łatwo jest nimi manewrować.

Podłoga bez smug i zacieków? To możliwe!

Jak wskazuje sama nazwa tych urządzeń, podłogi są przy ich pomocy czyszczone za pomocą wytworzonej przez nie pary. W przeciwieństwie to czyszczenia podłogi zwykłym mopem zamoczonym w wodzie zmieszanej z detergentami, wiąże się to z bardzo krótkim okresem schnięcia. Nie ma również mowy o widocznych na pierwszy rzut oka smugach czy zacieków, które potrafią wywołać sporą frustrację podczas sprzątania przy wykorzystaniu bardziej tradycyjnych metod.

Co więcej, urządzenia tego typu działają relatywnie cicho, więc nie trzeba się obawiać, że sąsiedzi czy domownicy będą narzekali na hałas. Krótko mówiąc, mopy parowe to świetny wybór dla większości osób i warto się nimi bliżej zainteresować.

Dodaj komentarz