Idealne rozmieszczenie urządzeń w domowej kuchni

Idealne rozmieszczenie urządzeń w domowej kuchni

Pomieszczenie kuchenne jest nadzwyczaj istotnym, jak nie najważniejszym, pomieszczeniem w domu. Kuchnia ma dospełnienia nieco bardzo znaczących misji. W pierwszej kolejności musi być wygodna i użyteczna, musi bowiem realizować zadania, do których jest przeznaczona. Jest to wprawdzie zarówno lokalizacja, w którym członkowie rodziny spędzają niemalo czasu, wobec tego musi byćestetycznie a także komfortowo zaaranżowane, tak by użytkownicy czuli się w nim komfortowo.

Czym prowadzić się wybierając sprzęt AGD do kuchni?

Wyposażenie kuchni posiada nadrzędną rolę na komfort mieszkańców. Jak więc je dostosować?
* Zacznijmy od tego, że akcesoria powinnny być tak dopasowane, aby odpowiadały z meblami, kolorem przewodnim a także barwami posadzki.
* W drugiej kolejności najrozsądniej jeszcze przed zakupem mebli zadecydować czy zamówić AGD wolnostojące, czy do zabudowy. Wybór rozwiązania należy dostosować do indywidualnych wzorców, warunków finansowych oraz możliwości realizacji.
* Przed zakupem urządzeń powinno się zaznajomić się z opiniami innych odbiorców, dlatego że wyższa należność nie zawsze konotuje wyższą jakość wyposażenia.
* Pożądane byłoby zainwestować w sprzęty wyposażone w długoterminową gwarancję.
* Kupując AGD kuchenne wskazane jest zaadaptować je do potrzeb swojej rodziny (np. dla licznej rodzinykonieczna będzie większej pojemności lodówka).

Luksus użytkowania a położenie przyrządów AGD.

Aby ułatwić sobie korzystanie ze sprzętów kuchennych, warto zastanowić się nad trafnym ich roztasowaniem. Nie jest to proste wyzwanie. Trzeba jednak wiedzieć, że w pomieszczeniach kuchennych przebiegają trzy zony:
– pierwsza – z chłodziarką a także półkami – poświęcona do trzymania wyrobów,
– następna do przygotowania potraw na blacie obok zlewozmywaku,
– trzecia odpowiadająca pracom z obróbką termiczną (kuchnia elektryczna albo gazowa, piekarnik, itp.).

Jakim sposobem rozstawić najistotniejsze urządzenia w kuchni?

* W największym stopniu trafnym rozmieszczeniem zasadniczych sprzętów, a więc chłodzarki, kuchenki elektrycznej albo gazowej oraz zlewozmywaka, nie patrząc na przestrzeń pomieszczenia, jest kształt trójkąta. Pożądane byłoby pamiętać, żeby między tymi sprzętami były zatrzymane odpowiednie odległości, co podlegać będzie odformatów kuchni. Więc np. dystans między zlewem i kuchenką elektryczną albo gazową nie powinna wynosić mniej niż 80 cm. W jakimkolwiek wariancie zlewozmywak nie powinien bezpośrednio przylegać z płytą grzewczą.
* Lodówkę najkorzystniej ulokować obok drzwi.
* Pożądane byłoby również pomyśleć nad umiejscowieniem na rzecz piekarnika do zabudowy, spisze się on bezbłędnie pod warunkiem, iż nie będziemy potrzebowali się do niego zniżać podczas każdego wstawiania bądź wyciąganiu potraw.
* Istotne jest, żeby nie rozkładać w jednej lokalizacji pieca a także płyty indukcyjnej, datego że niemała temperatura uruchomionych równolegle urządzeń może wywołać uszkodzenia. Ulokowanie sprzętów w stosunku do siebie ma wprawdzie funkcję nie tylko zagwarantowania komfortu, ale również ładu.

Jeśli chcesz poznać pełną gamę nowoczenych produktów, z którymi bez kłopotów urządzisz swoją kuchnię.

Dodaj komentarz