Jakie śruby przydadzą się do prac w domu, w ogrodzie?

Jakie śruby przydadzą się do prac w domu, w ogrodzie?

Każdy majsterkowicz posiada w swoim warsztacie, garażu lub innym miejscu przeznaczonym do pracy różnego rodzaju narzędzia i wyroby stalowe, takie jak wkręty, czy śrubki. Bardzo często wypełniają one słoiki, puszki oraz inne pojemniki, czekając, aż przyjdzie ta chwila, w której okażą się przydatne. Choć może się wydawać, że takie gromadzenie drobnych metalowych elementów jest bez sensu, to jednak bardzo często okazują się one przydatne w domu lub w ogrodzie.

Gdzie kupować śruby i wkręty?

Niezależnie od tego, czy jesteś zapalonym majsterkowiczem, czy po prostu starasz się własnymi siłami naprawiać ewentualne usterki w domu, niejednokrotnie przydadzą ci się różnego rodzaju śrubki, wkręty, podkładki i inne wyroby stalowe. Oczywiście ich dobór zależy od rodzaju pracy, jaką masz wykonać oraz tego, gdzie ma zostać umieszczony dany element łączący. Jeśli naprawić trzeba coś znajdującego się na zewnątrz, niezbędne będą wyroby stalowe odporne na działanie warunków atmosferycznych, takie śruby nierdzewne znajdziesz na incop.pl. Ponadto tego typu elementy można znaleźć też w sklepach ogrodniczych oraz marketach budowlanych.

Zapewne większość osób ma w domu przynajmniej jeden pojemnik pełen różnego rodzaju śrubek, podkładek, wkrętów, czy nakrętek. Jeśli jednak potrzeby jest konkretny rodzaj i zależy nam, by jakość była wysoka, to warto zaglądać do specjalistycznych sklepów, które oferują bardzo duży wybór, a przy tym często osoby, które w nich pracują, są w stanie wspomóc klientów radą.

Śruby i wkręty przydatne w domu i w ogrodzie

Zaczniemy od wkrętów, które cieszą się największa popularności, a więc wkrętów do drewna. Przydadzą się one zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Świetnie sprawdzają się podczas skręcania mebli, mocowania zawiasów, czy okuć. W przypadku znajdujących się na zewnątrz zabudowań, takich jak np. altanki, czy tarasy, niezbędne są wkręty nierdzewne. Warto również mieć pod ręką śruby do drewna, również wykonane ze stali nierdzewnej.

W swoim domowym warsztacie warto mieć także śruby kołnierzykowe, które pozwolą wykonać nam pracę, nawet jeśli pogubimy wszystkie podkładki. Podobnie jest w przypadku wkrętów TORX, które mają bardzo uniwersalne zastosowanie.

Jeśli ściany twojego domu lub mieszkania wyłożone są płytami z karton-gipsu, koniecznie powinieneś mieć w zapasie wkręty to tego typu płyt, które są niezbędne podczas wieszania na nich obrazków, czy półek.

Jakie narzędzia warto mieć w domu?

Do podstawowy narzędzi, które powinny znajdować się w każdy domu, należą:

  • śrubokręt,
  • kombinerki,
  • młotek,
  • miarka,
  • poziomica,
  • wkrętak.

Ponadto większość osób, które samodzielnie przeprowadzają drobne remonty czy naprawy posiada również wiertarkę, suwmiarkę oraz różnego rodzaju klucze. Przydatne okazać mogą się także kleje, pianki montażowe, czy uszczelniacze. Oczywiście zaglądając do niejednego garażu, czy przydomowego warsztatu, można by znaleźć jeszcze więcej praktycznych przedmiotów. Warto jednak pamiętać, że bez odpowiednich śrub i innych wyrobów stalowych, wiele narzędzi jest bezużytecznych.

Dodaj komentarz