Jak stworzyć przestrzeń dla dzieci w ogrodzie? Huśtawka na plac zabaw

Jak stworzyć przestrzeń dla dzieci w ogrodzie? Huśtawka na plac zabaw

Zastanawiałeś się kiedyś jakie cechy powinna mieć idealna przestrzeń dla twojego dziecka? Niezależnie od tego jak będzie wyglądać i jakie funkcje posiadać, najważniejsze dla każdego rodzica powinno być bezpieczeństwo. To właśnie na nie powinniśmy stawiać w pierwszej kolejności. Warto pamiętać, że stworzenie fajnej strefy do szaleństw, nie wyklucza dbania o bezpieczeństwo. Huśtawka na plac zabaw, sprawdź sam i wybierz idealny model dla swojej pociechy!

Czy wybór odpowiedniego miejsca w ogrodzie jest ważny?

Wybierając miejsce do postawienia huśtawki czy innych elementów placu zabaw, musimy wybierać mądrze. Otoczenie w jakim będzie się bawiło nasze dziecko również ma znaczenie. Pamiętajmy, że dzieci w zabawie, najprawdopodobniej nie będą uważały na nasze kwiatki czy idealnie zieloną trawę. Dlatego stwórzmy miejsce zabaw, tak aby, podeptanie kwiatków po prostu nie było możliwe. Co więcej, warto wybrać taki kawałek ogrodu, który będzie dobrze widoczny z tarasu czy okna, tak abyśmy zawsze byli w stanie obserwować zabawę naszych dzieci. Dodatkowo plac zabaw, powinien być przynajmniej częściowo zacieniony. Przebywanie kilka godzin na pełnym słońcu, mogłoby negatywnie wpływać na stan zdrowia naszych dzieci. Warto również pamiętać o tym, aby nie umieszczać miejsca zabaw blisko zbiorników wody czy różnego rodzaju instalacji.

Jak wybrać urządzenia? Huśtawka na plac zabaw

Wybierając bezpieczny model huśtawki warto w pierwszej kolejności dopasować ją do wieku naszych dzieci. Starsze pociechy, które rozwinęły już znacznie sprawność ruchową, świetnie poradzą sobie na huśtawce w formie ławeczki. Z drugiej zaś strony młodsze dzieci, prawdopodobnie będą bardziej bezpieczne na huśtawce typu bocianie gniazdo. Huśtawka ta zamocowana jest niżej podłoża, dlatego nawet ewentualne wywrotki nie będą straszne. Co więcej, powierzchnia siedziska jest znacznie większa, dlatego małe dzieci mogą huśtać się na leżąco. Dodatkowo ten model huśtawki utrzyma ok. 200 kilogramów, co za tym idzie rodzic może bujać się wraz ze swoim dzieckiem.

Bezpieczeństwo na placu

Warto pamiętać, że nawet najbardziej solidy sprzęt nie utrzyma dziecka, jeśli zostanie źle zamocowany. Gdy decydujemy się na huśtawkę ze stelażem, pamiętajmy o odpowiednim przymocowaniu jej do wcześniej przygotowanego podłoża. Oczywiście musimy wybierać równy teren oraz dobrej jakości śruby czy kołki. Warto wcześniej przetestować huśtawkę samemu, aby dziecku nie stała się krzywda. Podczas kupna stelaża, sprawdźmy dokładnie konstrukcję lub w przypadku zamawiania online, opinie o danej marce.

Dodaj komentarz