Szklanki termiczne – czy warto je kupić?

Szklanki termiczne – czy warto je kupić?

Jednym z wszechobecnych trendów są dzisiaj szklanki termiczne. Wyróżniają się one przede wszystkim podwójnymi ściankami, jednak czy ich fenomen polega jedynie na nietypowym wyglądzie? Jaką funkcję pełnią szklanki termiczne? Czy warto dokonać ich zakupu? W poniższym artykule odpowiadamy na te pytania. 

Szklanki termiczne – czy warto je kupić?

Moda to nie tylko ubiór czy wystrój wnętrz, ale również elementy wyposażenia kuchni, z których korzystamy na co dzień. Ostatnim trendem widocznym w social mediach, telewizji i innych środkach przekazu są tzw. szklanki termiczne. Przezroczyste naczynia przeznaczone do picia kawy, herbaty i innych napojów to duża ilość różnorodnych kształtów i form. Wśród dostępnych produktów znajdziemy między innymi filiżanki idealne do picia herbaty, komplety filiżanek do espresso, wysokie szklanki do latte, duże kubki, szklanki do piwa i wiele innych. Dzięki przezroczystym ściankom możemy przyglądać się estetycznym warstwom ulubionej kawy czy deserom. Czy to jednak jedyna zaleta takich szklanek z podwójnym dnem? Przecież nie bez powodu nazywa się je szklankami “termicznymi”. Skąd więc zatem takie nazewnictwo? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Nieoczywiste funkcje szklanek termicznych

Nietypowy wygląd szklanek termicznych nie jest wynikiem chęci stworzenia oryginalnego designu. Podwójne ścianki tworzące ciekawy efekt mają swoje zastosowanie – dzięki nim możemy przez dłuższy czas utrzymać właściwą temperaturą spożywanego napoju lub deseru. Dzięki takiemu trikowi kawa dłużej pozostaje gorąca, a mrożona herbata nie ogrzewa się tak szybko pod wpływem temperatury otoczenia. Cały sekret szklanek termicznych tkwi w lepszej izolacji spowodowanej wykorzystaniem podwójnych ścianek. To jednak nie wszystko! Oprócz możliwości dłuższego zachowania optymalnej do picia temperatury, jesteśmy również w stanie trzymać szklankę bez obawy o poparzenie. W ten sposób możemy spokojnie delektować się gorącą herbatą przez dłuższy czas. Zdecydowanie warto więc w nie zainwestować!

Czy szklanki termiczne można myć w zmywarce?

Wiemy już, że szklanki termiczne to wspaniałe rozwiązanie, z którego warto skorzystać. Czy takie naczynia możemy jednak myć w zmywarce? Zazwyczaj nie jest to zalecane, ponieważ nietypowa budowa szklanki może sprawić, że w trakcie mycia woda dostanie się pomiędzy ścianki. Nie oznacza to jednak konieczności długiego stania przed zlewozmywakiem, ponieważ szklanki myje się naprawdę łatwo, a osad pozostawiony po piciu herbaty schodzi z nich bez żadnego problemu. Doprowadzenie ich do lśniącej czystości zajmie więc dosłownie kilka chwil.

Dodaj komentarz