Dlaczego warto zostać operatorem wózka widłowego? 

Dlaczego warto zostać operatorem wózka widłowego? 

Rynek pracy nie jest stały. Jedyne co jest stałe to zmiana. Są jednak pewne zawody, które cieszą się dużą popularnością ze względu na stabilność zatrudnienia. Obecnie na rynku jest niedobór wykwalifikowanych pracowników fizycznych. Oznacza to, że pracodawcy są chętni na oferowanie atrakcyjnych pensji, tylko po to, żeby przyciągnąć chętnych do pracy. Co więcej, odpowiednie kwalifikacje są gwarancją, że w trakcie stażu pracy nie zabraknie dla nas zleceń. Takim właśnie zawodem jest operator wózka widłowego http://www.centrumszkolen.net/kurs-na-wozki-widlowe-gdansk/. Zobacz, jak zostać operatorem wózka widłowego i dlaczego warto. 

Kto może zostać operatorem wózka widłowego? 

Operatorem wózka widłowego może zostać prawie każdy chętny. Wystarczy, że masz ukończone 18 lat oraz posiadasz wykształcenie co najmniej podstawowe. Musisz także uzyskać dokument od lekarza, że nie posiadasz żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu. Innymi słowy, nie borykasz się z nadciśnieniem, lub dużymi wadami wzroku, nie chorujesz na epilepsję lub nie posiadasz zaburzeń na tle psychicznym. W każdym innym przypadku nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zostać operatorem wózka widłowego. 

Jak zostać operatorem wózka widłowego? 

Żeby zostać operatorem wózka widłowego, musisz uzyskać specjalne uprawnienia. Nabywa się je w drodze kursu oraz egzaminu końcowego. Warto przy tym wiedzieć, że uprawnienia wydaje Urząd Dozoru Technicznego. Jak więc zostać operatorem wózka widłowego? 

W pierwszej kolejności musisz przystąpić do kursu na wózki widłowe. Szkolenie składa się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. W tej pierwszej zapoznasz się z konstrukcją wózka widłowego oraz zasadami prawidłowej konserwacji urządzenia. Nieodłącznym elementem etapu teoretycznego jest też szkolenie BHP, czyli z zasad bezpiecznej pracy. Natomiast część praktyczna kursu poświęcona jest nauce płynnej i bezpiecznej jazdy wózkiem widłowym. 

Po skończonym kursie przychodzi czas na egzamin. Pozytywny wynik jest równoznaczny z otrzymaniem uprawnień do wykonywania zawodu operatora wózka widłowego. Jak wygląda egzamin i czego możesz się spodziewać? Podobnie, jak kurs przygotowawczy, egzamin składa się z dwóch części. W pierwszej kolejności weryfikowana będzie Twoja wiedza teoretyczna. Z niej egzaminatorzy zadadzą Ci pięć pytań. Drugim etapem jest część praktyczna. Teraz będziesz musiał się wykazać umiejętnością płynnej i bezpiecznej jazdy wózkiem widłowym. Wraz ze zdanym egzaminem zyskujesz uprawnienia do wykonywania zawodu i lepsze szanse na zatrudnienie. 

Dodaj komentarz