Elementy z betonu imitującego drewno w ogrodach

Elementy z betonu imitującego drewno w ogrodach

Drewno jest naturalnym dodatkiem służącym do urządzania ogrodu. Niestety jako materiał ma kilka wad i wymaga stałej pielęgnacji. Sprawia to wiele kłopotu osobom opiekującym się ogrodem. Obecnie na rynku występuje ciekawa oferta łącząca atrakcyjny wygląd starego drewna z trwałością, jaką daje beton przeznaczony do zastosowań zewnętrznych. Elementy takie w formie desek mogą mięć różnorodne zastosowanie w ogrodzie, jak również przy aranżacji terenów wokół budynków mieszkalnych.

Budowa odpornej na czynniki zewnętrzne tarasów i schodów w ogrodzie

Korzystając z zalet, jakie ma betonowe drewno, można wykonywać z niego tarasy i wejścia do budynku. Producenci dostarczają materiał w kilku formatach, co pozwala na dowolną aranżację projektu takich miejsc. Naturalna barwa podkreślona jest przez słoje wyglądające identycznie jak w starym drewnie. Tak wykonana przestrzeń nie wymaga pielęgnacji oraz jest niewrażliwa na czynniki zewnętrzne. Betonowe deski można układać w dowolny wzór. Oprócz tarasów takie deski mogą posłużyć do budowy schodów, pięknie komponując się z roślinami. Atutem takiego rozwiązania jest podkreślenie naturalnego charakteru miejsca wypoczynku w ogrodzie. Dodatkowo wybarwienia na powierzchni drewna z betonu nadają ciekawego wyglądu po zakończeniu realizacji zarówno w starych, jak i nowoczesnych ogrodach.

Aranżacja ogrodu przez wyznaczenie ścieżek pieszych

Zakończeniem tarasu i schodów powinny być ścieżki ogrodowe ułatwiające podział ogrodu na strefy. W ten sposób łatwiej zaplanować role dla każdej części ogrodu. W tym wypadku liczy się odpowiednie podłoże. Powinno być one trwałe i wygodne do poruszania się. W zależności od upodobań właściciela ogrodu mogą być to ścieżki wykonane z równo ułożonych desek betonowych lub takich, które mają zachowany odstęp pomiędzy elementami. Takie konstrukcje nie wymagają obrzeży chodnikowych, przez co wyglądają bardzo estetycznie. Dodatkowo nie utrudniają zabiegów związanych z pielęgnacją ogrodu, ponieważ ich powierzchnia nie wystaje ponad poziom trawnika.

Inne możliwości aranżacji ogrody, jakie daje betonowe drewno

Duża odporność na czynniki zewnętrzne pozwala na użycie takich elementów jako donic ogrodowych lub murków oporowych do projektowania ogrodów o różnych poziomach. Dowolnie można kształtować wygląd ogrodu niezależnie od układu terenu. Tak przygotowane donice będą mogły być wystawiane w miejscach narażonych na słońce oraz uszkodzenia mechaniczne. Zarówno elementy betonowe, jak i łączniki posiadają dekoracyjne przetłoczenia, co zwiększa ich dekoracyjny charakter.

Dodaj komentarz