Betonowe drewno w domu i ogrodzie

Betonowe drewno w domu i ogrodzie

Piękne, przysadziste donice porozkładane w różnych zakamarkach domu i ogrodu są zawsze niebagatelną ozdobą takiej właśnie przestrzeni. Dodają jej stylu i charakteru, a przy okazji są miejscem, w którym możemy umieścić różnego rodzaju rośliny, np. te jednoroczne, albo też rośliny domowe, które będą dla nas oczyszczać powietrze.

Nie tylko piękne ale i wytrzymałe

Bardzo wiele osób chciałoby mieć w swoim domu lub też ogrodzie donice, które jednocześnie będą wykonane z pięknego, naturalnego drewna, ale też będą posiadały wysoką trwałość, na przykład taką, jaką charakteryzuje się beton. Każdy, kto kiedykolwiek posiadał już drewniane donice zdaje sobie sprawę z tego, że są one dość mocno podatne wilgoć, trzeba je cyklicznie impregnować, a czasem zdarza się, że przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych drewno może ulec uszkodzeniom mechanicznym. Z tego względu nie wszyscy decydują się na donice drewniane do ogrodu, głównie właśnie ze względu na mniejszą trwałość tego materiału w porównaniu do innych tworzyw. Dlatego też odpowiedzią na ten problem jest betonowe drewno – innowacyjny, ale i genialny w swojej prostocie pomysł, aby tworzyć wierne imitacje drewna, ale wykonane z materiału znacznie solidniejszego, trwalszego, który nie jest podatny na działanie wody i który może być niezmiennie piękny przez lata – a mowa tutaj o imitacjach wykonanych z betonu, bo trudno o trwalsze tworzywo.

Doskonałe, perfekcyjne odwzorowanie

Donice betonowe będące odwzorowaniem naturalnej struktury drewna tak naprawdę na pierwszy rzut oka wyglądają tak, jakby faktycznie były drewniane i taki właśnie efekt chciano uzyskać poprzez wyrób tego produktu. Taka donica łączy w sobie niesamowitą stylistykę, na którą składa się ciepłe wybarwienie drewna, doskonale odwzorowana jego struktura, usłojenie oraz sęki, a także trwałość i co ważne – brak konieczności cyklicznej impregnacji takiego produktu, z czym mamy zawsze do czynienia w momencie, kiedy decydujemy się na naturalne drewno. Jest to więc bez wątpienia solidny produkt, który raz kupiony bez większych zabiegów pielęgnacyjnych może nam służyć przez wiele długich lat będąc niesamowitą ozdobą każdej przestrzeni.

Chcąc zaopatrzyć się w takie donice spokojnie można zamówić je i otrzymać przesyłką kurierską. Dzięki betonowemu drewno możemy w naszym ogrodzie stworzyć prawdziwie sielską i przytulną atmosferę, która będzie inspirowana typowo rustykalnymi klimatami. Oprócz samych donic betonowych możemy też pokusić się o inne elementy wykonywane z betonowego drewna – np. deski betonowe, które mogą zostać położone na tarasie.

Dodaj komentarz