Opony w ogrodzie – jak wykorzystać je w kreatywny sposób?

Opony w ogrodzie – jak wykorzystać je w kreatywny sposób?

Niewykorzystywane do podstawowego celu opony przez wiele osób uważane są za odpad, którego należy się szybko pozbyć. Tymczasem właściciele przydomowych ogrodów lub działek mogą wykorzystać je na wiele sposobów, aby stworzyć efektowne dekoracje lub akcesoria do ogrodu. Co można zrobić z opon?

Kwietniki z opon samochodowych

Jest to jedna z najprostszych opcji, która jednocześnie daje wielkie pole do popisu osobom kreatywnym. wystarczy wyczyścić opony, pomalować je na dowolne kolory, ułożyć w piramidę i nasypać do środka ziemię, aby stworzyć oryginalne miejsce na kwiaty. Równie ciekawym sposobem na wykorzystanie opon w tym celu jest zasadzenie roślin pnących w oponie podwieszonej pionowo. Warto ją pobielić lub pomalować na inny kolor, a powieszona na sznurze opona z barwnymi kwiatami stanie się nietuzinkową dekoracją na werandzie lub domu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby oponę okleić sznurkiem w naturalnym kolorze, przez co doniczka będzie nawiązywała do stylu rustykalnego lub stylu boho.

Efektowny płotek z opon

Jeśli ktoś ma w zanadrzu większą ilość opon oraz ogród, to z powodzeniem może je wykorzystać do stworzenia atrakcyjnych płotków oddzielających alejki czy rabaty. Wystarczy wykopać ziemię na długości planowanego płotka i na głębokość dorównującej połowie ustawionej w pionie opony. Opony warto pomalować farbą olejną na kolor pasujący do innych elementów z ogrodzie, a kiedy wyschną, powkładać je jedna przy drugiej w ziemię, przysypać i ubić. Dzięki temu można znacząco urozmaicić wygląd ogrodu i wprowadzić w życie ekologiczne, ciekawe rozwiązanie. 

Meble ogrodowe z opon

Istnieje mnóstwo możliwości w zakresie tworzenia mebli ogrodowych z opon. Do najprostszych z nich należą ogrodowe pufy, które można stworzyć z kilku opon połączonych w poziomie ze sobą tak, aby miały odpowiednią wysokość. Na szczycie każdej z nich można bez problemu położyć okrągłe poduszki, które sprawią, że meble będą wygodniejsze i sprawdzą się podczas spotkań z przyjaciółmi w ogrodzie Do bardziej zaawansowanych projektów należą krzesła, stoliki czy fotele z oparciami, które wymagają wielu dodatkowych elementów w postaci oparć z siatki, nóg czy wyrównanych blatów. Jeśli jednak pomysł ten znajdzie uznanie złotej rączki, to inspiracje znajdują się w zasięgu kilku kliknięć. Opony o konkretnej wielkości są również doskonałym materiałem do stworzenia huśtawki ogrodowej, którą można zawiesić zarówno na specjalnej ramie, jak i na konarze drzewa.

Dekoracje z opon

Nie jest powiedziane, że opony można w ogrodzie wykorzystać wyłącznie w celu tworzenia funkcjonalnych narzędzi i dodatków. Mogą równie dobrze stanowić bazę dla dekoracji, których celem będzie tylko uzyskanie piękniejszej przestrzeni. Efektowne rzeźby z pociętych i pomalowanych opon, atrapy studni czy imitacje wielkich konewek sprawią, że ogród nabierze więcej charakteru.

Dodaj komentarz