Ozdobne kamienie w ogrodzie – sposób na udaną aranżację ogrodu

Ozdobne kamienie w ogrodzie – sposób na udaną aranżację ogrodu

Każdy z nas marzy o tym, aby jego ogród prezentował się nienagannie. Nic w tym dziwnego, skoro miejsce to pełni przede wszystkim funkcję relaksu. Podczas lata to właśnie w ogrodzie spędzamy najchętniej czas z rodziną oraz znajomymi. Dobrze zatem będzie, jeżeli postaramy się, aby miejsce to wyróżniało się naturalnymi dodatkami, które przybliżą nas do natury. W tym celu w naszym ogrodzie powinny znaleźć się nie tylko rośliny, ale także materiały, które posłużą jako ozdoba.

Kamień w ogrodzie – dlaczego warto?

Kamień w ogrodzie to bardzo dobre rozwiązanie. Można go wykorzystywać na  różne sposoby – od  tworzenia ścieżek, aż po oczka wodne. Ten naturalny surowiec już od wieków jest wykorzystywany do ozdabiania ogrodów. Możemy zatem znaleźć naprawdę wiele różnych rodzajów kamieni, które bez większego problemu wykorzystamy w każdym ogrodzie. Pracownia Zielona oaza (http://e-zielonaoaza.pl/), która zajmuje się projektowaniem oraz zakładaniem ogrodów, najczęściej wykorzystuje kamienie ozdobne do tworzenia schodów i ścieżek. Oprócz tego materiał ten jest wykorzystywany do budowy ogrodzeń, które zachwycają swoim ciekawym wykończeniem.

Zanim jednak zdecydujemy się na zakup kamieni do naszego ogrodu warto jest zastanowić się nad efektem, jaki chcemy uzyskać. Nie każdy rodzaj kamienia będzie odpowiedni do tworzenia oczek wodnych, schodów lub ścieżek. Jeżeli więc zależy nam na stworzeniu wyjątkowego ogrodzenia, murku lub schodów, to warto jest wybrać granit. Kamień ten jest niezwykle wytrzymały i odporny na działanie negatywnych czynników atmosferycznych. Co ważne jest on dostępny w wielu barwach, dzięki czemu bez większego trudu dopasujemy go do naszej przestrzeni.

Alternatywą dla granitu będzie bazalt, który wyróżnia się odpornością na ścieranie. Surowiec ten jest równie często wykorzystywany do tworzenia ogrodowych schodów lub innych ozdób znajdujących się w ogrodzie. W przypadku tworzenia oczka wodnego powinniśmy użyć kwarcytu. Dzięki jego niezwykłej wytrzymałości na obciążenie sprawdzi się on także przy budowie nawierzchni murków.

Samodzielnie, czy z projektantem?

Wbrew pozorom zagospodarowanie przestrzeni ogrodu nie należy do najprostszych zadań. Musimy włożyć naprawdę sporo czasu oraz pracy w to, aby osiągnąć piękną aranżację w ogrodzie. Bez odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia trudno jednak odpowiednio zagospodarować naszą zieloną przestrzeń. Właśnie dlatego warto jest powierzyć swój ogród specjalistą, którzy posłużą Ci fachową wiedzą oraz doradztwem w kwestii wyglądu Twojego ogrodu. Przykładowych specjalistów, którzy zajmują się profesjonalnym projektowaniem, zakładaniem oraz pielęgnacją przestrzeni zielonych, znajdziesz na stronie: http://e-zielonaoaza.pl/. Dzięki takiej pomocy Twój ogród stanie się jedyny w swoim rodzaju, a Ty będziesz mogła nareszcie usiąść i zrelaksować się w zielonej przestrzeni swoich marzeń.

Dodaj komentarz