Domowe biuro – jak je urządzić

Domowe biuro – jak je urządzić

Praca zdalna jest marzeniem wielu osób. Wizja tego, że możemy pracować w domu, zamiast codziennie pędzić do biura pokonując korki jest bardzo kusząca. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób szuka pracy na etacie, którą w dużej mierze będzie można wykonać z domowego zacisza. Niestety nie wszyscy pracodawcy godzą się na to, aby ich pracownicy wykonywali swoją pracę z domowego biura. W takiej sytuacji zostaje nam bycie freelancerem i zostanie samemu sobie szefem. Jednak zanim zdecydujesz się samodzielne zarządzanie swoim czasem i pracę z domu warto pomyśleć o miejscu, które będzie temu sprzyjać. Zobacz jak urządzić domowe biuro, aby było funkcjonalne i zachęcało do tego, aby oddać się tam długim godzinom pracy.

Odpowiednie pomieszczenie

Powiedzmy sobie szczerze, praca przy stole jadalnianym na dłuższą metę będzie męcząca i mało efektywna. Najlepiej będzie, jeśli wydzielisz w swoim domu miejsce, które będzie oddalone od pomieszczeń, w których zazwyczaj panuje hałas i przebywają w nim inni domownicy. Nie musi być to duży pokój. W zupełności wystarczy Ci mały metraż, w którym upchniesz, chociażby biurko i jedną szafkę na dokumenty i inne niezbędne Ci podczas pracy rzeczy. Ważne, abyś czuł, że jest to miejsce przeznaczone wyłącznie do pracy i pobudzało w Tobie chęć do działania. Na kanapie w salonie mogłoby być Ci się ciężej skupić niż we własnym domowym biurze w pokoju obok.

Meble

W domowym biurze nie może oczywiście zabraknąć biurka, wygodnego krzesła i szafek, w których będziesz przechowywać potrzebne do pracy rzeczy. Jeśli pokój, który możesz przeznaczyć na biuro jest dość duży możesz też w nim ustawić kanapę, regał z inspirującymi książkami i stolik, przy którym będziesz przyjmować klientów (jeśli musisz).

Ogrzewanie

Problemów z ogrzewaniem nie powinny mieć osoby, które swoje domowe biura urządzają w pokojach, które z założenia są przeznaczone do tego, aby w nich dłużej przebywać. Są tam zazwyczaj grzejniki lub ogrzewanie podłogowe więc komfort podczas zimowych miesięcy jest zapewniony w stu procentach. Nie zapominajmy jednak o tym, że nie zawsze jest możliwość, aby urządzić swoje biuro w domu lub mieszkaniu. Niektórzy decydują się na wykorzystanie piwnicy lub strychu gdzie z reguły nie ma żadnego ogrzewania. Rozwiązaniem mogą być grzejniki elektryczne, które podłącza się do prądu i nie jest potrzebna instalacja CO do tego, aby było nam tam ciepło. Jeśli zadbasz o to, aby grzejniki elektryczne były energooszczędne lub po prostu nie planujesz przebywać w biurze codziennie, to będzie to dobre rozwiązanie i nie wymaga gruntownej przeróbki pomieszczenia i odprowadzenia w nim instalacji grzewczej.

Dodaj komentarz