Akcesoria do basenów ogrodowych – folie, drabinki i inne

Akcesoria do basenów ogrodowych – folie, drabinki i inne

Każdy z nas chciałby mieć w swoim ogrodzie basen. Jest to idealna atrakcja na upalne, letnie dni. Rozkładając basen, warto także zadbać o kilka dodatkowych akcesoriów, które będą idealnym dopełnieniem całości i z pewnością pozytywnie wpłyną na atrakcyjność zabawy.

Drabinki do basenu

Osoby, które posiadają większy basen z pewnością musza zainwestować w odpowiednie drabinki. Duży wybór jest dostępny na stronie: https://folkpool.pl/drabinki-i-schody-do-basenu/.

Planując zakup drabinek do basenu, dobrze jest przemyśleć, gdzie będzie się znajdywało wejście. Powinno być ono wygodne i łatwo dostępne, a także bezpieczne. Kolejną kwestią jest przeznaczenie – niektóre rodzaje drabinek dodatkowo mogą stanowić przestrzeń do wypoczynku czy zabawy.

Drabinki basenowe przede wszystkim sprawdzają się tam, gdzie jest niewiele miejsca. Poszczególne modele różnią się od siebie m.in. materiałem z jakiego je wykonano, ilością stopni, a także sposobem mocowania.

Folie i linery

Kolejną kwestią, o której należy pamiętać wykonując wykończenie basenu jest specjalna folia basenowa. Dzięki niej łatwe do usunięcia są wszelkie glony i zanieczyszczenia. Najlepszym rozwiązaniem jest folia basenowa, którą wykonano z PVC. Grubość foli sięga o 0,5 mm do 0,75 mm, a folie zbrojone mają grubość 1,5 mm.

Na stronie: https://folkpool.pl/folie-basenowe-linery-do-basenu/ dostępne są najróżniejsze folie basenowe. Można wyróżnić egzemplarze gładkie, wzorzyste, gładkie z ozdobnym pasem, a także specjalne folie zbrojone. W ofercie dostępne są też folie, które wizualnie emitują naturalny kamień. Dzięki nim basen z pewnością zyska niepowtarzalny wygląd. Ciekawą alternatywą są także folie, które imitują basenową mozaikę.

Aby folie basenowe spełniały swoje zadania i utrzymały się w dobrym stanie przez jak najdłuższy czas, należy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim maksymalna temperatura wody nie powinna być wyższa niż 29 st. C. Foli nie powinno się montować, gdy temperatura powietrza jest mniejsza niż 15 st. C. Ponadto przynajmniej raz w trakcie tygodnia należy sprawdzać jaki jest poziom pH wody i jakie jest stężenie chloru.

Folie basenowe oraz drabinki to akcesoria, które warto zakupić decydując się na posiadanie basenu w ogrodzie. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty sprawdzonych i polecanych producentów, którzy oferują produkty najwyższej jakości. Dzięki temu we własnym ogrodzie można stworzyć fantastyczne miejsce do zabawy i relaksu.

Dodaj komentarz