Kominki gazowe, czyli marzenia się spełniają

Kominki gazowe, czyli marzenia się spełniają

Posiadanie kominka w domu to dla jednych luksus dla innych konieczność. Jednak dla większości z nas kominek kojarzy się z kojącą atmosferą, wyciszeniem i chwilą relaksu, i oczywiście jego usytuowaniem w domku daleko od miasta. Dlaczego? Ponieważ tradycyjny kominek wymaga specjalnych przewodów kominowych i wentylacji, które najlepiej działają, gdy wpisane są w pierwotny projekt budynku. Rozwój technologii w wielu dziedzinach spowodował, że to co jeszcze do niedawna było niedostępne zamienia się w rzeczywistość.

 

Kominki gazowe czyli urokliwy ogień w mieszkaniu i domu

Alternatywą dla tradycyjnego kominka jest z pewnością kominek gazowy. Dostarcza tyle samo wrażeń przy znacznie mniejszych wyzwaniach instalacyjnych i późniejszej eksploatacji. Nie ukrywajmy bowiem – kominek tradycyjny, w którym nie spala się śmieci, ale drewno i węgiel wymaga nieustannej uwagi. Sam proces palenia, utrzymania żaru a potem opróżniania pozostałości wymaga zaangażowania co najmniej jednej osoby. Z drugiej strony właśnie tę pracę miłośnicy kominków lubią najbardziej.

Kominki gazowe są zdecydowanie łatwiejsze w instalacji i obsłudze. Nie wymagają podłączenia do komina, wystarcza im przewód powietrzno-spalinowy. Tym przewodem wyprowadza się powstały podczas eksploatacji dym na zewnątrz budynku, jednocześnie dostarczając niezbędny tlen do komory spalania. Gdy proces instalacji jest zakończony jedyną pracę jaką należy wykonać przy kominku jest dostarczenie do niego gazu i włączanie przy pomocy pilota lub zapalniczki. Kominek gazowy  https://just-home.com.pl nie wymaga specjalnej pielęgnacji, usuwania pozostałości spalania, czyszczenia i regeneracji. Jest on gotowy do eksploatacji w każdej chwili i w każdym momencie można go wyłączyć, nie martwiąc się o skutki.

 

Kominki gazowe – bezpieczeństwo

Zwykle pierwszym pytaniem każdego inwestora rozważającego instalację kominka gazowego jest pytanie o bezpieczeństwo użytkowania. Gdy potencjalny właściciel kominka na stałe wykorzystuje gaz jako paliwo do ogrzewania domu, gotowania, jako źródło ciepłej wody zwykle nie ma większych obiekcji to tego rodzaju technologii. Gorzej z osobami, które świadomie zrezygnowały z posiadania przewodów gazowych w domu, ale dla nich można znaleźć odrębną propozycję.

Kominki gazowe tak jak każde inne urządzenie zasilane gazem w naszych domach są niezwykle bezpieczne. Przede wszystkim gaz do kominka dostarcza się albo bezpośrednio z instalacji gazowej obecnej w domu albo z gazowej butli. W przypadku jakiejkolwiek awarii system zabezpieczeń natychmiast odcina dopływ gazu i wyłącza kominek. Podobnie jak dzieje się to przy piecach dwufazowych na gaz w wielu domach.

Dodatkowym zabezpieczeniem dla kominków gazowych https://just-home.com.pl/kominki-gazowe jest coroczny przegląd instalacji gazowej i wszystkich urządzeń grzewczych działających na gaz. Servisant z uprawnieniami dokonuje przeglądu urządzenia, sprawdzając mechanizm działania, drożność przewodu i zabezpieczenia.

 

Dodaj komentarz