Jak wybrać rolety rzymskie, aby służyły nam na lata?

Jak wybrać rolety rzymskie, aby służyły nam na lata?

Rolety rzymskie to coraz chętniej wybierane zasłony okienne przez Polaków. Urzekają nas one swoją prostotą, wygodą użytkowania, a także doskonałą prezencją w pomieszczeniu, gdzie zostały zawieszone. Najczęstszym miejscem, w którym decydujemy się na montaż rolet rzymskich jest nasza sypialnia, pokój dziecka lub też kuchnia. To właśnie w tych pomieszczeniach z reguły zależy nam na maksymalnym odizolowaniu się od natarczywych promieni słonecznych lub ciekawskich spojrzeń naszych sąsiadów.

W roletach rzymskich najważniejszy jest sam materiał

Rolety rzymskie to od kilku lat prawdziwy hit sprzedażowy, który zapewnia świetną izolację od promieni słonecznych. Powodem, dla którego tak wiele osób w ostatnich latach, decyduje się na zawieszenie nad swoim oknem takich rolet, jest ich funkcjonalność oraz szeroki wybór kolorów (na stronie: https://e-rzymskie.pl/). Korzyścią zachęcającą do zakupu  jest także sama rozmaitość względem materiału, z którego została wykonana taka roleta. W zależności od miejsca, w którym ją kupujemy, możemy wybierać spośród materiałów syntetycznych oraz naturalnych. Warto także wiedzieć o tym, że samą roletę możemy zakupić na wymiar konkretnego okna, co stanowi świetną alternatywę dla niestandardowych rozmiarów okien w naszym domu.

Podczas wyboru materiału, należy pamiętać o tym, że nie może to być zbyt sztywne oraz ciężkie tworzywo. Ze względu na sposób w jaki składa się roleta rzymska (forma tzw. harmonijki) niezbyt miękki oraz elastyczny materiał będzie miał problemy z prawidłowym układaniem się. Nie można jednak przegiąć w drugą stronę. Pamiętaj, że delikatne tworzywo może przepuszczać niechciane światło z zewnątrz. Ponadto może ono ulec zniekształceniu podczas prania.

Jaka tkanina będzie zatem najodpowiedniejsza?

Wybór tkaniny wykorzystanej w rolecie rzymskiej powinien zostać dostosowany do pomieszczenia, w którym chcemy, aby taka osłona zawisła. W przypadku mocno nasłonecznionego pokoju, doskonale sprawdzi się roleta zaciemniająca. Pozwoli ona utrzymać niską temperaturę w naszym pomieszczeniu podczas upalnego lata. Będą to zatem takie tkaniny, które zostaną wykonane z grubszego, ale niezbyt ciężkiego i sztywnego materiału. W odwrotnym przypadku – gdy chcemy jedynie nieco ograniczyć kłujące po oczach promienie słoneczne – wybierzmy tkaniny znacznie lżejsze. Nie będą one aż tak zaciemniać całkowicie naszego pomieszczenia.

Ciekawym rozwiązaniem jest także samo łączenie rolet rzymskich z klasycznymi zasłonami. Jednak z uwagi na różnorodność kolorów samych rolet, a także materiałów – stanowcza większość osób rezygnuje z zasłon. Podczas wyboru tkaniny kieruj się zatem dopasowaniem do kolorystyki danego wnętrza, a także funkcją, jaką ma Twoja roleta spełniać. Taka roleta z pewnością posłuży nam lata. Natomiast banalnie prosty oraz szybki montaż, pozwala na łatwe zdjęcie jej z nad okna i wypranie. Nie musimy się obawiać zniszczenia materiału, ponieważ pranie mechaniczne nie niszczy go.

Dodaj komentarz