Czy szafy na mapy są praktyczne w użytkowaniu?

Czy szafy na mapy są praktyczne w użytkowaniu?

Instytucje oraz przedsiębiorstwa, które w profilu swojej działalności posiadają konieczność przechowywania papierowej dokumentacji w dużych rozmiarach, doświadczają wielu trudności, związanych z formatami, jak również archiwizacją dokumentów. Wychodząc na przeciw potrzebom archiwów, muzeów, urzędów, pracowni geodezyjnych, pracowni kartograficznych, pracowni architektonicznych, drukarni i wydawnictw stworzono praktyczne szafy, dzięki którym przechowywane dokumenty będą należycie zabezpieczone oraz skategoryzowane. Szafy na mapy znacznie ułatwiają funkcjonowanie wśród dużych dokumentów, takich jak mapy, plany, dokumentacja techniczna, montaże poligraficzne. Dzięki praktycznym szafom na mapy, wykonanym z dbałością o najwyższą jakość, użytkowanie mebli będzie komfortowe oraz bezawaryjne. Nowoczesne materiały oraz rozwiązania, wykorzystane w projektowaniu i produkcji szaf na mapy stwarzają możliwość długotrwałego użytkowania mebli.

Jak wykonane są szafy na mapy?

Szafy na mapy to meble przede wszystkim trwałe oraz odporne na uszkodzenia. Przechowywana w nich zawartość zawsze znajduje się na właściwym miejscu. Szafy, wykonane z blachy czarnej o grubości od 0,6 mm do 2 mm, wyposażone zostały w praktyczne szuflady, których pojemność jest przystosowana do rozmiaru dokumentacji, która będzie w niej przechowywana. Wśród szerokiej oferty modeli szaf na mapy, można znaleźć egzemplarze, mieszczące maksymalny format A0. Szuflady szaf posiadają prowadnice teleskopowe, kulkowe, dzięki którym dostęp do dokumentów jest niezmiennie odpowiedni. Mechanizm blokujący szufladę przed wypadnięciem, zabezpiecza dokumentację przed uszkodzeniem w wyniku upadku. Szafy na mapy dostępne są w wersji na kółkach, wyposażone są w takim przypadku w dwa skrętne kółka z hamulcem oraz dwa skrętne kółka bez hamulca.

Ile dokumentów może zmieścić szafa na mapy?

Mapiarka mieści różną ilość dokumentów,  zależnie od wybranej wersji mebla. Dostępne wersje szafek na mapy proponują umieszczenie we wnętrzu dokumentów w formacie A1 (szafka na mapy z dziesięcioma szufladami, ważąca aż 135 kg), w formacie A1 dla wersji z podświetlanym blatem – szafka siedmioszufladowa. Wybierając mebel, który będzie służył do przechowywania dokumentów o wielkości B1, można zamówić szafę  pięcioszufladową, dla formatu A3 wykonano szafę dwunastoszufladową, w przypadku przechowywania A0 można skorzystać z oferty na szafę pięcioszufladową.

Czy można dostosować wygląd szafy do tonacji firmy?

Szafy na mapy oferowane są w standardowym kolorze RAL7035 (popielaty). Szafki malowane są proszkowo, farbami epoksydowo – poliestrowymi, co zapewnia idealne rozprowadzenie farby oraz jej trwałość i odporność na uszkodzenia. W opcjach zamówienia dostępna jest możliwość wyboru koloru niestandardowego, który będzie stanowił doskonałe uzupełnienie stylistyki wnętrza. Wśród możliwości, można znaleźć jasny beż, zieleń miętową, ciemny niebieski, czarny, czerwony, pomarańczowy oraz ciemny brąz. Szafy na mapy stanowią możliwość skomponowania kolorystycznego z pozostałymi meblami w pomieszczeniu, a ich solidność wykonania zachęca do użytkowania. Szafy na mapy, bez względu na ilość szuflad w danym modelu, wyposażone są w jeden, centralny zamek, dzięki któremu dokumenty są doskonale chronione przed niepowołanymi osobami. Mapiarki, które są wykonane z najwyższej jakości precyzją, posiadają dwuletnią gwarancję.

Szafa na mapy – czy jest potrzebna?

Mebel, dedykowany specjalnie do przechowywania wielkoformatowych dokumentów pozwala na bezpieczne, trwałe oraz wygodne przechowywanie dokumentacji oraz swobodny dostęp do niej. Pracownicy, korzystający z szaf na mapy mają pewność, że przechowywane dokumenty nie ulegną zniszczeniu w trakcie archiwizacji. Dzięki zastosowaniu płytkich szuflad, meble nie zajmują zbyt wiele miejsca oraz są przechowywane w stałych, usystematyzowanych miejscach, ułatwiając utrzymanie porządku oraz chronologii, gdy jest to konieczne. Szafa na mapy jest meblem, bez którego nie mogą obejść się zarówno urzędnicy, jak inżynierowie oraz geodeci. Zalety szafy są widoczne podczas codziennych czynności w biurze.

Szukasz szafy na mapy? Sprawdź tu: https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-na-mapy-i-plany/

Dodaj komentarz